TopTip

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva TK KBS

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva. Urobila tak pri príležitosti Medzinárodného Dňa povedomia a modlitby za obete obchodovania. Jednou z aktivít sú modlitby, ktoré spájajú veriacich po celom Slovensku, no pripravené sú aj aktivity pre deti a súťaž trvajúca do konca mesiaca.
Katolícka cirkev má dôležitý hlas v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. A jednou z jej iniciatív je spájanie veriacich z celého sveta pri spoločnej modlitbe 8. februára. Hovorí Monika Molnárová zo Slovenskej katolíckej charity. „V tento deň sa spájame s celým svetom a spoločne prosíme za vykorenenie zločinu novodobého otroctva a zároveň za uzdravenie hlbokých rán, ktoré zanecháva na obetiach,“ povedala.
Medzinárodný deň povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi bol ustanovený Svätým Otcom Františkom pred ôsmimi rokmi. Tento neľudský obchod sa dotýka aj Slovenska. Opäť hovorí Monika Molnárová. „Štatistiky za minulý rok ešte nie sú uzavreté, no v roku 2020 bolo identifikovaných 62 obetí, z toho o niečo viac žien ako mužov, a zvýšil sa počet identifikovaných detských obetí.“
Deň modlitby za obete obchodovania s ľuďmi sa slávi na liturgickú spomienku na sv. Bakhitu, ktorá sama prežila otroctvo. Pápež František vo video posolstve k Medzinárodnému dňu modlitby a povedomia proti obchodovaniu s ľuďmi vyzval ženy i mužov naplno sa zaangažovať za zmenu mentality, ktorá pošliapava dôstojnosť žien a dievčat, a násilím udržiava schému podradnej roly ženy v spoločnosti. Tohtoročný 8. Medzinárodný deň povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi s témou: Sila starostlivosti, ženy, ekonomika a obchodovanie s ľuďmi, sa zameriava na reflexiu ohľadom často nedôstojného postavenia žien v jednotlivých spoločnostiach. Pápež vo video posolstve poukazuje na tento rozmer problému.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow with a covered terrace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.