TopTip

Zo zahraničia
Slovenského minoritu zvolili do nového vedenia rehole

Slovenského minoritu zvolili do nového vedenia rehole ZDROJ: minoriti.sk

Brat Tomáš Lesňák bol v pondelok, počas 202. generálnej kapituly bratov minoritov, zvolený na obdobie šiestich rokov za nového asistenta generálneho ministra pre oblasť strednej a východnej Európy.

Brat Tomáš sa narodil 30. júna 1976 v Levoči. Teologické štúdiá absolvoval v Krakove a v Ríme. Večné rehoľné sľuby zložil v roku 1999, kňazskú vysviacku prijal 30. júna 2001. Od roku 2011 pôsobil ako kustód – vyšší rehoľný predstavený bratov minoritov na Slovensku.

Tá istá kapitula, ktorá sa koná v Assisi, pri hrobe sv. Františka - zakladateľa rehole minoritov, si za nového generálneho predstaveného zvolila brata Carlosa Alberta Trovarelliho. Brat Carlos sa narodil 22. júna 1962 v Argentíne. Je členom argentínsko-uruguajskej minoritskej rehoľnej provincie. V  uplynulom šesťročnom období vykonával službu generálneho asistenta pre minoritské provincie latinskej Ameriky.

Kapitulné zhromaždenie zvolilo aj nové vedenie rehole tzv. definitórium – generálneho vikára, sekretára a ďalších šiestich asistentov generálneho ministra. Na kapitule je zhromaždených 130 bratov z celého sveta. Aktuálne má rehoľa takmer 4000 bratov, pôsobí v 68 krajinách sveta, bratia žijú v 680 komunitách. Generálna kapitula by sa mala ukončiť 17. júna audienciou u Svätého Otca.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.