TopTip

Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva

Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva TK KBS

Inšpiratívne myšlienky, videá či podcasty na každý deň. Diskusia s odborníkom, Večer pre dvoch a mnoho ďalšieho. Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva. Prvýkrát sa konal výlučne cez internet. Páry vďaka tomu neboli viazané len na program pripravený v ich regióne, ale mohli sa zapojiť do ktorejkoľvek aktivity nezávisle od času a svojho bydliska. Heslo kampane Bezpečne v manželstve reflektovalo náročné obdobie, v ktorom žijeme, a premietlo sa aj do samotného programu. Podieľali sa na ňom viacerí partneri. 

 

Pripraviť Národný týždeň manželstva čisto v online priestore považovali národní koordinátori kampane, manželia Sochorovci, najskôr za nevýhodu. Napokon to však nebolo celkom tak. Vysvetľuje Vladimír Sochor: „Páry si to mohli program vychutnať alebo vyhľadať v pohodlí svojho domova. V tom čase, ktorý im najlepšie vyhovuje.“

V duchu hlavnej témy Bezpečne v manželstve organizátori spracovali osem aspektov manželstva. Štyri, ktoré ho ohrozujú, a štyri, ktoré ho posilňujú. Pokračuje Renáta Sochorová: „Niekedy to boli také úsmevné scénky, ktoré ilustrovali napríklad ohrozenia, ktoré nám vo vzťahu hrozia. Alebo to boli rozhovory, ktoré sme natočili. Bol tam napríklad rozhovor s profesorom Krčmérym.“


Národný týždeň manželstva vyvrcholil Večerom pre dvoch. Táto aktivita mala veľký úspech u manželov, ktorým ju pripravili ich deti. Podelili sa o to v spätnej väzbe. Vladimír Sochor opisuje, že všetko malo nečakaný priebeh. „Oni to len tak spomenuli pred svojimi štyrmi deťmi, že taký večer by bol fajn a detizorganizovali nielen babysitting najmladšieho súrodenca, ale dokonca im upiekli koláčiky a stiahli sa do svojej izby, aby ich rodičia mohli mať Večer pre dvoch,“ povedal.


Textové, zvukové i audiovizuálne podklady z práve skončenej kampane sú stále dostupné na stránke ntm.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.