TopTip

Z domova
Solidaritu zo Srí Lankou môžu vyjadriť i Slováci

Solidaritu zo Srí Lankou môžu vyjadriť i Slováci

Solidaritu zo Srí Lankou, ktorá zažila počas veľkonočných sviatkov krvavé útoky, môžu vyjadriť už aj Slováci. Túto možnosť ponúkajú Pápežské misijné diela na Slovensku.

"Arcibiskup Srí Lanky kardinál Albert Malcolm Ranjith požiadal kresťanov na celom svete o solidaritu a modlitby za obete. Pápež František vyjadril podporu kardinálovi Ranjithovi a arcidiecéze v Kolombe a modlil sa za početné obete a zranených. Vaše príspevky a dary môžete posielať na účet Pápežských misijných diel - SK65 3100 0000 0040 0025 6602 (Prima Banka), variabilný symbol 333. Do poznámky uveďte svoju adresu alebo e-mail," uvádzajú Pápežské misijné diela na Slovensku.

Počas Veľkonočnej nedele zahynulo v krajine viac ako 250 ľudí. Viac ako 500 ľudí je v nemocniciach. „Bola to čierna veľkonočná nedeľa pre všetkých na Srí Lanke. Chýbajú mi slová, som v nemom úžase - nikdy som nevidel takú krutosť. Teror, táto čistá nenávisť, zasiahla našu krajinu ešte viac ako tsunami v roku 2004. Drahí priatelia na Slovensku, prosím, modlite sa za ľudí na Srí Lanke a pomôžte nám," povedal Basil Fernando, národný riaditeľ Pápežských misijných diel Srí Lanky.

Situácia na Srí Lanke je po sérii atentátov na kresťanské komunity stále nebezpečná. Arcibiskup Colomba, kardinál Malcolm Ranjith, rozhodol o dočasnom pozastavení verejných slávení nedeľných svätých omší v katolíckych kostoloch. Druhá veľkonočná nedeľa tak bola na Srí Lanke bez liturgických slávení. Rozhodnutie arcibiskupa srílanského hlavného mesta Colombo motivované bezpečnostnými dôvodmi zostane v platnosti až do nového nariadenia.

Počet doterajších obetí islamistických teroristov z Veľkonočnej nedele 21. apríla vláda revidovala na najmenej 250 mŕtvych. Predtým úrady uvádzali počet o stovku vyšší.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre pátra Jozefa
  • Za spásu duše pre môjho zosnulého otca Juraja. Martina
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.