TopTip

Spišskí biskupi sa vyliečili z ochorenia COVID-19

Spišskí biskupi sa vyliečili z ochorenia COVID-19

Spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš a spišský emeritný pomocný biskup Mons. Andrej Imrich ukončili karanténu, v ktorej boli po pozitívnom testovaní na ochorenie COVID-19. "Ďalšie testy, ktoré absolvovali v uplynulých dňoch, boli negatívne," informoval TK KBS Peter Majcher, hovorca Spišskej diecézy.

"Priebeh choroby u oboch biskupov bol mierny. Choroba sa prejavila krátkodobým zvýšením teploty. Po domácej izolácii sa naplno zapoja do činnosti biskupstva a bežného života," uviedol Majcher. V utorok budú obaja prítomní na pohrebe spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku, ktorý bude v úzkom kruhu biskupov, kňazov a rodiny v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.

Negatívni sú po karanténe a ďalších testoch aj rektor Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule Peter Majda, vicerektor seminára Michal Janiga a pätnásti bohoslovci. Priestorové podmienky seminára umožnili úplne izolovať pozitívne testovaných. Priebeh choroby bol u všetkých veľmi mierny. V seminári sa v súčasnosti vyučuje dištančnou formou.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.