TopTip

Spišský biskup rehoľníkom: Nestrácajte nádej

Spišský biskup rehoľníkom: Nestrácajte nádej TK KBS

Z dôvodu nepriaznivej epidemickej situácie a aktuálne platných nariadení sa tento rok neuskutoční stretnutie rehoľníkov s biskupom v Spišskej diecéze. Stretnutie sa každý rok koná pri príležitosti Dňa zasväteného života. Biskup ich tentoraz oslovil listom. 

 

Spišský diecézny administrátor Ján Kuboš sa zasväteným osobám, ktoré pôsobia v Spišskej diecéze, prihovoril ďakovným listom. „V prvom rade sa vám chcem poďakovať za vaše rozhodnutie nasledovať chudobného, čistého a poslušného Krista. Vo svete, ktorý tieto hodnoty uznáva čoraz menej,” uvádza sa v liste.


Ako sa v ďakovnom liste ďalej píše, už takmer celý rok prežívame s menšími či väčšími obmedzeniami brániacimi vykonávať naše poslanie v cirkvi a vo svete tak, ako by sme si to predstavovali. „Z úprimného srdca vám ďakujem, že ste aj v tomto náročnom a komplikovanom období dokázali byť kreatívni a všelijakými spôsobmi ste sa dostali k tým, ktorým ste poslúžili. V našej Spišskej diecéze v roku 2020 pôsobilo niečo viac ako štyridsať rehoľníkov a takmer dvestosedemdesiat rehoľníčok. K tomuto počtu s radosťou pripočítavame aj dve osoby, ktoré boli v lete zasvätené v Ordo Virginum, a samozrejme aj ďalších kandidátov a kandidátky rôznych foriem zasväteného života,“ napísal spišský biskup.


Na záver tohto ďakovného listu všetkým zasväteným praje a povzbudzuje, aby sa nenechali ničím znechutiť. „Aby ste nestrácali nádej, že aj v týchto časoch je Kristus s nami, vie o našich problémoch a dáva nám silu na ich zvládanie a prostriedky na ich prekonanie. Buďte tým, čím máte byť v tomto temnom a preľaknutom svete. Svetlom, ktoré rozháňa tmu a prináša radosť a pokoj.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.