TopTip

Z domova
Spomíname na zosnulých: Ján Jamrich

Spomíname na zosnulých: Ján Jamrich Na hrobe Jána Jamricha sa rozhorela aj svieca s logom Rádia LUMEN

V utorok 6.11. spomíname na prvého redaktora nášho rádia. Aký bol Ján Jamrich? 

Ján Jamrich bol s našim rádiom od začiatku jeho fungovania v roku 1993. Pracoval ako hlásateľ / redaktor. V začiatkoch rádia neexistovali moderátori tak, ako ich poznáme dnes. Voľné moderované bloky akými sú dnes Lumenáda alebo Lumenfórum ešte neboli trendom a tak práca redaktora bola určite aj prácou hlásateľa, alebo inak povedané, ohlasovateľa relácií. A to bola práca Jána Jamricha.

Hrob Jána Jamricha v Podkoniciach navštívil redaktor Ivo Novák

Pracoval v tandeme s Róbertom Hermanom, bol veľmi tvorivý a umelecky nadaný. V Podkoniciach (neďaleko Banskej Bystrice) sa v minulosti venoval ochotníckemu divadlu‎, svoje skúsenosti a talent využíval v práci v rádiu pri načítavaní rozprávok pre deti. Dokázal hovoriť niekoľkými hlasmi, rozprávky v jeho podaní preto mali svoje čaro. Vďaka rozprávkam získal aj svoju prezývku Štipo (tak ho volali vtedy mladší kolegovia v rádiu). Štipo bola rozprávková postavička, ktorú mal Ján Jamrich veľmi rád. Dodnes máme v Rádiu LUMEN nahrávku jeho rozprávok 'Štipove dobrodružstvá'.

Spomeňte si aj vy s nami na ľudí, ktorí pracovali v Rádiu LUMEN a dnes už nie sú medzi nami. Dnes spomíname na zosnulého prvého redaktora nášho rádia - Jána Jamricha.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.