TopTip

Z domova
Spomíname na zosnulých: Mons. Pavol Mária Hnilica SJ

Spomíname na zosnulých: Mons. Pavol Mária Hnilica SJ Biskupskú kryptu sprístupnil otcovi Jurajovi Spuchľákovi dp. Ján Vido - ekonóm trnavskej arcidiecézy.

Medzi zakladateľov Rádia LUMEN môžeme prirátať biskupa Pavla Hnilicu. Práve on prišiel s myšlienkou založiť slovenské kresťanské rádio.

Neskôr sa na realizáciu jeho nápadu podujal banskobystrický diecézny biskup Rudolf Baláž. A tak práve týmto dvom biskupom môžeme ďakovať za založenie kresťanského rádia na Slovensku - dnes 25-ročného Rádia LUMEN. 

Biskup Pavol Hnilica zažil na vlastnej koži prenasledovanie počas 50. rokov minulého storočia. V roku 1950 bol tajne vysvätený za kňaza a o rok neskôr za biskupa. Počas svojho krátkeho pôsobenia pred odchodom do Ríma ako biskup na Slovensku vysvätil mnohých kňazov a za biskupa vysvätil kardinála Jána Chryzostoma Korca. Aktívne šíril posolstvo Fatimy. 

Biskup Hnilica je pochovaný v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave a práve tam si jeho pamiatku uctil generálny riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák. Pamätajte aj vy vo svojich modlitbách na tohto biskupa, spoluzakladateľa Rádia LUMEN. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.