TopTip

Z domova
Spoznali sme našich poslucháčov v Sládkovičove

Spoznali sme našich poslucháčov v Sládkovičove Na stretnutí nechýbal redaktor Ján Heriban

Rádio LUMEN sa opäť stretlo so svojimi poslucháčmi. Tentoraz naši kolegovia zavítali do Sládkovičova.

V zhruba päťtisícovom meste neďaleko Galanty žijú okrem obyvateľov slovenskej národnosti aj maďarsky hovoriaci občania. Pracovníci slovenského katolíckeho rádia sa zúčastnili na nedeľnej svätej omši slúženej v slovenskom jazyku. Atmosféra návštevy bola zo začiatku chladná, pretože veterné počasie poriadne osviežilo priestranstvo pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie v Sládkovičove. Naopak, z ľudskej stránky čakalo náš tím vrelé prijatie od tamojších farníkov na čele s p. farárom Václavom Ďurčom. Pre viacerých návštevníkov nedeľnej sv. omše to bol aj vôbec prvý kontakt s našim vysielaním. 
„Pozriem si to. Mám teraz opravené rádio, tak budem to počúvať," rozhovorila sa pred mikrofónom Rádia LUMEN tamojšia farníčka. 
Stretnúť sa s hlasmi známymi z vysielania uvítali aj naši stáli poslucháči.
Veľmi sa teším, že toto robíte a že evanjelizujete po celom Slovensku," vyjadril svoju radosť jeden z našich stálych poslucháčov. „Vy ste tam zatvorení a keď vás vidíme takto osobne, je to oveľa, oveľa zaujímavejšie," priblížil svoje vnímanie návštevy v Sládkovičove ďalší poslucháč. 
Možnosť osobného stretnutia ľudí, ktorí tvoria spoločenstvo väčšinou len cez rozhlasové vysielanie, vyzdvihol aj náš hostiteľ, farár Václav Ďurčo. Našu návštevu vnímal ako ďalší bod zlomu pre ich farnosť. Vysielanie Rádia Lumen je podľa neho vhodným doplnením pastorácie vo farnosti: „Je to dobré, keď pastorácia z kostola sa posúva alebo robí aj takýmto spôsobom. Evanjelizácia alebo dokonca katechizovanie, toto je u vás prepojené a tak to je dobre, tak to má byť," vysvetľuje pred našim mikrofónom miestny duchovný otec.
Do Sládkovičova sme pricestovali po predchádzajúcich návštevách na východe. Návštevy vo farnostiach sú podľa Radovana Pavlíka, riaditeľa neziskovej organizácie PRE LUMEN veľmi dôležité: „Posila do práce pre nás a zase aj povzbudenie pre veriacich a našich poslucháčov. Vedia, ako vyzeráme. A vlastne vytvárame takto aj veľkú rodinu."
Najbližšie sa s tímom Rádia Lumen môžete stretnúť ešte tento mesiac. Cez víkend devätnásteho a dvadsiateho októbra nás nájdete v Nových Zámkoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 28.01.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby nám Pán dal milosť bratsky spolunažívať s príslušníkmi iných náboženstiev, navzájom sa za seba modliť a byť voči všetkým otvorení.
  • Úmysel KBS na január: Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každým vírusom, ktorý zabíja telo, ale najmä dušu.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre ocka. Jozef
  • Za obrátenie. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.