TopTip

Spustili kampaň na predaj handmade výrobkov z kláštorov

Spustili kampaň na predaj handmade výrobkov z kláštorov

V Španielsku funguje nadácia DeClausura, ktorej cieľom je pomôcť klauzúrnym kláštorom s finančnými problémami v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Jej prvá iniciatíva dostala názov „En todo lo importante“ (Vo všetkom dôležitom), podporí internetový predaj ručne vyrábaných výrobkov zo španielskych kláštorov.

Ku kampani sa pridalo približne 700 klauzúrnych kláštorov v Španielsku. V súčasnej situácii majú mimoriadne obmedzené možnosti priamo predávať svoje výrobky, ktoré sú väčšinou hlavným zdrojom ich príjmov. „Vo všetkom dôležitom“ preto pripomína, že v každom kláštore, kde sa vyrábajú chutné labužnícke výrobky, žijú rehoľníci a rehoľníčky, ktorí sa nepretržite za nás modlia. Zaujímavosťou je, že z celkového počtu klauzúrnych sestier vo svete, žije každá tretia v niektorom španielskom kláštore. Podľa riaditeľa nadácie „DeClausura“, Agustína de Asís, „klauzúrni rehoľníci boli a sú s nami v našich najdôležitejších životných okamihoch, hoci nás nepoznajú. Každý deň sa modlia a obetujú za nás. Teraz si na nich počas sviatočných chvíľ môžeme spomenúť my.“

Na stránke declausura.org sú v ponuke napríklad vianočné darčekové koše rôznych veľkostí. Dajú sa tiež vyskladať podľa želania. Obchod bude v prevádzke celoročne.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.