TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
SRDCOM V KRAKOVE: V sobotu 9. mája predsa putujeme!

SRDCOM V KRAKOVE: V sobotu 9. mája predsa putujeme!

Púť do Krakova sme tento rok presunuli na iný vhodný termín. V záujem ochrany vášho zdravia sa v Krakove síce nestretneme, no rozhlasovú púť absolvujeme vo vysielaní.

Množstvo podujatí a stretnutí, na ktoré sme sa tento rok tešili bolo zrušených, či presunutých na iný termín. Podobne to bolo aj v prípade našej rozhlasovej púte do Krakova. Veríme, že 16. ročník sa nám ešte tento rok podarí zorganizovať niekedy na úvod jesene. Situácia sa však rýchlo mení, a tak s avizovaným náhradným termínom nemôžeme s istotou počítať. „V Rádiu LUMEN sme si povedali, že putovať túto sobotu predsa len budeme. Pripravili sme špeciálny program s názvom SRDCOM V KRAKOVE. Poslucháči, ktorí možno už dlho plánovali ísť na našu púť a tešili sa na ňu, by nemali premeškať naše mimoriadne vysielanie. Budete sa s nami cítiť presne tak, ako keby sme v Krakove skutočne boli. Jediný rozdiel bude v tom, že všetko sa odvysiela z Banskej Bystrice," približuje ideu pútnickeho dňa Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n.o. 

PÚTNICKÝ PROGRAM NA RÁDIU LUMEN (sobota 9. mája):

06:00 - 08:00 Ranné spojenie (vysiela Martin Šajgalík) Tematické živé vysielanie navodzujúce atmosféru minulých ročníkov pútí Rádia LUMEN do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Kontaktné vysielanie, do ktorého poslucháči môžu písať svoje spomienky, zážitky, postrehy a svedectvá o putovaní do Krakova. 
08:00 - 08:30 Ruženec svetla 
08:30 - 10:00 Sv. omša s adoráciou z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici  Priamy prenos sv. omše a adorácie. Celebruje Peter Staroštík, dekan farár farnosti Banská Bystrica – Katedrála, káže Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN.  
10:00 - 11:00 Viera do vrecka: O duchovnej hĺbke Magnifikátu. Hosť: sestra Dagmar Kráľová.  
11:00 - 12:00 Príhovory z Krakova: Výber z príhovorov otcov biskupov a ďalších hostí, ktoré odzneli na púťach Rádia LUMEN v Krakove počas uplynulých ročníkov.   
12:00 - 12:10 Raduj sa Nebies Kráľovná  
12:10 - 12:30 Piesne o Božom milosrdenstve
12:30 - 13:00 Modlitba bolestného ruženca 
13:00 - 14:00 Krakov v hudobných súvislostiach: Mozaika hudobných hostí, ktorí spolu s nami putovali do Krakova. Výber hudobného repertoáru Moniky Kandráčovej, Kapucínov, skupiny F6, speváčky Simy Martausovej či tvorivej skupiny Poetica Musica.  
14:00 - 15:00 Božie milosrdenstvo nás sprevádza aj tento rok: Živé vysielanie obsahujúce rozhovory o zážitkoch v Krakove, kontakt s poslucháčmi, kňazmi a pútnickými skupinami, ktoré s nami dlhoročne putujú. Príprava na Hodinu Božieho milosrdenstva a príhovor sr. Clarety z Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva
15:00 - 15:15 Korunka Božieho Milosrdenstva

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.