TopTip

Z domova
Stáž v Rádiu LUMEN otvorila Natálii nové obzory

Stáž v Rádiu LUMEN otvorila Natálii nové obzory Natália Krajčíková s Andrejom Baldovským pri zostavovaní reportáže

Natália Krajčíková z východoslovenskej obce Pichne vyhrala súťaž na Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove. Hlavnou cenou bola stáž v Rádiu LUMEN.

Prišla, videla, zvíťazila - alebo inak povedané, prišla na P18, zastavila sa v stánku Rádia LUMEN a nahrala nám prianie k 25-ke rádia a bola najlepšia. Natália Krajčíková, 17-ročné dievča z obce Pichne v okrese Snina sa dopočula o súťaži Rádia LUMEN od svojho duchovného otca: "Otec Martin mi povedal, aby som sa na P18-ke určite zastavila v stánku Rádia LUMEN," spomína Natália na čas Národného stretnutia mládeže v Prešove. 

Okrem 2-dňovej stáže v Rádiu LUMEN získala Natália aj bluetooth reproduktor. Na fotografii vľavo otec Juraj Spuchľák, generálny riaditeľ Rádia LUMEN a redaktor Ivo Novák (vpravo)

Vyhodnotenie najlepších účastníkov spolu s vyhlásením ocenených súťažiacich sme odvysielali v relácii Študentské šapitó v pondelok 30.7. Natália počúvala túto reláciu na fare: "Keď sme s duchovným otcom počuli, že som vyhrala, tak sme si to púšťali niekoľko krát, aby sme sa presvedčili, že je to naozaj tak," hovorí s úsmevom Natália.

Na stáž prišla Natália aj s duchovným otcom Martinom Barnom zo svojej farnosti Pichne

Počas 2-dňovej stáže v Rádiu LUMEN sa naučila aký je rozdiel medzi spravodajstvom a publicistikou. Zistila tiež, že načítať reklamný spot vôbec nemusí byť jednoduché a aj to, že kým sa zvuk dostane do vysielania, prejdú hodiny práce a úprav. "Niekedy si myslíme, že aké to je jednoduché, že moderátori v rozhlase si len niečo porozprávajú na mikrofón. Videla som, že je to celkom inak," sumarizuje svoje skúsenosti Natália. 

Prvé redaktorské skúsenosti: rozhovor s o. Dušanom Škurlom (Na bicykli za život)

Svoju výhru Natália potvrdila aj nesporným talentom, keďže sa už dlhodobo venuje recitácii a pravidelne číta i Božie Slovo na sv. liturgii vo svojej farnosti Pichne. Aktuálne jej hlas môžete počuť v reklamnom spote na letnú ponuku z nášho e-shopu. Natália sa dostala na chvíľu aj do prúdového vysielania, kde sme odvysielali jej reportáž z podujatia Na bicykli za život. Pri jej nahrávaní za pomoci redaktora Andreja Baldovského zúročila všetky vedomosti a skúsenosti, ktoré nadobudla počas krátkej stáže v rádiu. A ak Pán Boh dá, aj v budúcnosti budete počuť jej hlas na vlnách Rádia LUMEN pri správach z "ďalekého" východu. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.