TopTip

Z domova
Stáž v Rádiu LUMEN otvorila Natálii nové obzory

Stáž v Rádiu LUMEN otvorila Natálii nové obzory Natália Krajčíková s Andrejom Baldovským pri zostavovaní reportáže

Natália Krajčíková z východoslovenskej obce Pichne vyhrala súťaž na Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove. Hlavnou cenou bola stáž v Rádiu LUMEN.

Prišla, videla, zvíťazila - alebo inak povedané, prišla na P18, zastavila sa v stánku Rádia LUMEN a nahrala nám prianie k 25-ke rádia a bola najlepšia. Natália Krajčíková, 17-ročné dievča z obce Pichne v okrese Snina sa dopočula o súťaži Rádia LUMEN od svojho duchovného otca: "Otec Martin mi povedal, aby som sa na P18-ke určite zastavila v stánku Rádia LUMEN," spomína Natália na čas Národného stretnutia mládeže v Prešove. 

Okrem 2-dňovej stáže v Rádiu LUMEN získala Natália aj bluetooth reproduktor. Na fotografii vľavo otec Juraj Spuchľák, generálny riaditeľ Rádia LUMEN a redaktor Ivo Novák (vpravo)

Vyhodnotenie najlepších účastníkov spolu s vyhlásením ocenených súťažiacich sme odvysielali v relácii Študentské šapitó v pondelok 30.7. Natália počúvala túto reláciu na fare: "Keď sme s duchovným otcom počuli, že som vyhrala, tak sme si to púšťali niekoľko krát, aby sme sa presvedčili, že je to naozaj tak," hovorí s úsmevom Natália.

Na stáž prišla Natália aj s duchovným otcom Martinom Barnom zo svojej farnosti Pichne

Počas 2-dňovej stáže v Rádiu LUMEN sa naučila aký je rozdiel medzi spravodajstvom a publicistikou. Zistila tiež, že načítať reklamný spot vôbec nemusí byť jednoduché a aj to, že kým sa zvuk dostane do vysielania, prejdú hodiny práce a úprav. "Niekedy si myslíme, že aké to je jednoduché, že moderátori v rozhlase si len niečo porozprávajú na mikrofón. Videla som, že je to celkom inak," sumarizuje svoje skúsenosti Natália. 

Prvé redaktorské skúsenosti: rozhovor s o. Dušanom Škurlom (Na bicykli za život)

Svoju výhru Natália potvrdila aj nesporným talentom, keďže sa už dlhodobo venuje recitácii a pravidelne číta i Božie Slovo na sv. liturgii vo svojej farnosti Pichne. Aktuálne jej hlas môžete počuť v reklamnom spote na letnú ponuku z nášho e-shopu. Natália sa dostala na chvíľu aj do prúdového vysielania, kde sme odvysielali jej reportáž z podujatia Na bicykli za život. Pri jej nahrávaní za pomoci redaktora Andreja Baldovského zúročila všetky vedomosti a skúsenosti, ktoré nadobudla počas krátkej stáže v rádiu. A ak Pán Boh dá, aj v budúcnosti budete počuť jej hlas na vlnách Rádia LUMEN pri správach z "ďalekého" východu. 

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.