TopTip

Súčasťou programu počas septembrovej návštevy pápeža Františka v Košiciach budú aj hudobné vystúpenia

Súčasťou programu počas septembrovej návštevy pápeža Františka v Košiciach budú aj hudobné vystúpenia TK KBS

Súčasťou programu počas septembrovej návštevy pápeža Františka v Košiciach budú okrem svätých omší a svedectiev aj hudobné vystúpenia. Súčasne chystá mesto Košice na Hlavnej ulici niekoľkodňový sprievodný program. Svätý Otec sa má na štadióne Lokomotívy stretnúť s mladými. Ako informovala košická arcidiecéza, vítaní sú aj starší. Brány štadióna sa otvoria 14. septembra o 8:00. O jedenástej je naplánovaná svätá omša, ktorú bude celebrovať kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup. Hymnou stretnutia bude skladba Zdvíhajme svet v podaní Simy Magušinovej, Martina Husovského a Zboru sv. Cecílie s orchestrom. Na pódiu, na ktorom bude pápež, má dominovať aj kríž, ktorý bol vyrobený špeciálne pre blahorečenie Anny Kolesárovj. O jedenástej bude svätá omša aj na Luniku IX, celebrovať ju bude Mons. Vladimír Fekete, apoštolský prefekt Azerbajdžanu so sídlom v Baku. Pokračuje režisér Pavol Danko: “My na rozdiel od osobností náš program na Luniku nestaviame na zvučných menách z rómskeho umeleckého spektra. Všetci, čo sa objavia na javisku, sú možno pre médiá neznámi a to bol aj zámer. Túžili sme ľuďom, ktorí budú tento program sledovať, ukázať, že práca s Rómami sa oplatí. Hlboko sa skláňam pred všetkými, ktorí sa roky venujú pastorácii Rómov a ktorých osobne poznám, pretože sme program vyskladali práve na ich skúsenostiach, ich nasadení, ich častokrát práci, ktorá nevidí výsledky. V programe sa preto objavia kňazi a rehoľníci z týchto centier, ale v prvom rade Rómovia, ktorí sú vední ich láskou, ich starostlivosťou, ich zápalom, Rómovia, ktorí sa nebudú hanbiť postaviť sa na pódium a povedať svoje svedectvo o živote s Bohom. Sú tu zástupcovia všetkých rómskych centier na Slovenku, nielen na východe.“
Mesto Košice začne so sprievodným programom pri príležitosti návštevy pápeža už v nedeľu 12. septembra. Situovaný má byť na Hlavnej ulici, pričom sa na ňom bude môcť zúčastniť každý, bez ohľadu na očkovanie či testovanie proti ochoreniu covid 19.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.