TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
SÚŤAŽ: Všetky cesty vedú do Ríma (ETAPA III.)

SÚŤAŽ: Všetky cesty vedú do Ríma (ETAPA III.)

Letenka do Ríma ako vianočný darček? Ak vám je táto predstava sympatická, stačí splniť dve podmienky a možno práve Vy získate zájazd do Ríma. Vstupujeme do 3.etapy.

V pondelok 3. decembra sa k vám z vysielania opäť prihovorí moderátor, ktorý odštartuje tretiu etapu súťaže Všetky cesty vedú do Ríma. Pravidlá súťaže sa nezmenili. 

Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí, ak sa stanete naším patrónom a naštudujete si 100 otázok o večnom meste.  V sekcii LUMEN klub prihláška vyplňte údaje a pošlite nám prihlášku, alebo zavolajte na telefónne číslo 048/471 08 31 (v pracovných dňoch 7:30-15:30). Keď si naštudujete 100 otázok o Ríme (nájdete ich na konci článku) potom už len čakajte na telefonát z Rádia LUMEN, ktorý môže prísť v akýkoľvek pracovný deň počas trvania kampane o 9:10. Ak odpoviete správne na jednu zo 100 našich otázok o Ríme, získavate hlavnú cenu. 

Čo môžete vyhrať?

Počas piatich mesiacov rozdáme 10 leteniek  na pobyty do Ríma od CK AWERTOUR. Každý výherca sa môže rozhodnúť komu venuje jedno miesto, teda s kým poletí do večného mesta. Okrem toho každý pracovný deň počas trvania kampane jeden nový patrón získa malú vecnú cenu - knihu Mária, plná bolesti.

Ako dlho súťaž trvá?

O prvé miesta do Ríma sme súťažili v júli 2018. Druhá etapa úspešne prebehla v septembri a tretia s prívlastkom vianočná začína 03.12.2018. O ďalších súťažných mesiacoch vás budeme vopred informovať.

Kedy poletia výhercovia do Ríma?

Po skončení kampane v máji 2019 všetci výhercovia poputujú do Ríma, kde si pripomenú okrúhle výročie smrti sv. Cyrila. V roku 2019 uplynie presne 1150 rokov od smrti vierozvestca Cyrila a rovnako tak aj od založenia 1. diecézy na území Veľkomoravskej ríše. Byzantský teológ, misionár, zakladateľ slovanského písomníctva a brat Metoda, Konštantín Filozof pochádzajúci zo Solúna len krátko pred smrťou prijal rehoľné meno Cyril. Hrob a pozostatky sv. Cyrila sa nachádzajú v Bazilike sv. Klementa, ktorú výhercovia súťaže Všetky cesty vedú do Ríma navštívia. Bazilika sv. Kríža, kde turisti z celého sveta obdivujú najvzácnejšie relikvie sveta, či stretnutie na Svätopeterskom námestí s predpoludňajšou audienciou u Pápeža Františka vo Vatikáne spojená s jeho požehnaním, nebudú chýbať počas víkendového pobytu. Výhercov určite poteší aj prehliadka Baziliky sv. Petra vo Vatikáne, fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou či prehliadka Baziliky Santa Maria Maggiore, kde pápež Hadrian II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk.

100 otázok o Ríme nájdete TU.

Štatút súťaže "Všetky cesty vedú do Ríma" nájdete TU.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.05.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za cirkev v Afrike, aby sa prostredníctvom života vlastných veriacich stala zdrojom jednoty medzi jej národmi a znakom nádeje pre tento svetadiel.ň
  • Úmysel KBS na máj: Aby pracujúci na príhovor svätého Jozefa dokázali aj svoju prácu premeniť na službu Bohu, boli za prácu vďační a nadobudnuté prostriedky správne využívali
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za drogovo závislých a za trpiace a opustené deti. Anna
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Renátu a jej rodinu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.