TopTip

Sväté omše napokon opäť verejné s účasťou najviac 6 osôb

Sväté omše napokon opäť verejné s účasťou najviac 6 osôb Arcibiskup Stanislav Zvolenský na obrazovke katolíckej televízie.

Úplný zákaz verejného slávenia je nateraz odvrátený. Sv. omše budú kňazi slúžiť verejne a počet účastníkov spolu s celebrantom nesmie presiahnuť číslo šesť.

Zmiernenie pôvodného zámeru úplne zakázať verejné slávenie ohlásil Mons. Stanislav Zvolenský v diskusnej relácii TV LUX v stredu 14. októbra vo večerných hodinách. Do dnešného dňa sme pracovali s tým, že sväté omše budú bez prítomnosti veriacich. V posledných hodinách sme dostali informáciu, že predsa len bude môcť byť prítomná skupina šiestich osôb. Takže, určitá úľava sa prejavila. Najnovšia informácia je tá, že bude možné sláviť sväté omše v kostoloch s prítomnosťou šiestich ľudí," uviedol arcibiskup Zvolenský v televíznej diskusii o aktuálnej situácii v rámci obmedzení zasahujúcich cirkevný život. 

V praxi to znamená, že okrem kňaza sa na sv. omši od 15. októbra môže zúčastniť ešte ďalších 5 osôb. Situáciu naďalej sledujeme a vo vysielaní i na našom webe, v prípade ďalších zmien a upresnení, nájdete čoskoro ďalšie informácie. 

Rádio LUMEN vysiela od 1. októbra denne dve sv. omše o 8:30 a 18:00 v priamych prenosoch z Banskej Bystrice a z rôznych miest na Slovensku. Liturgické slávenia z Banskej Bystrice je možné sledovať aj cez live stream na facebooku Rádia LUMEN.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.