TopTip

Svätý Otec prijal zrieknutie sa úradu apoštolského nuncia na Slovensku

Svätý Otec prijal zrieknutie sa úradu apoštolského nuncia na Slovensku

Svätý Otec František prijal zrieknutie sa úradu apoštolského nuncia na Slovensku. J.Ex. Mons. Giacomo Guido Ottonello, doterajší apoštolský nuncius na Slovensku a titulárny arcibiskup Sasabe, predložil zrieknutie sa úradu z dôvodu dosiahnutia veku (75 rokov). Informáciu dnes na poludnie zverejnilo Tlačové stredisko Svätej Stolice.

J. Ex. Mons. Giacomo Guido Ottonello sa narodil 29. augusta 1946 v Masone (Janov - Taliansko). Kňazskú vysviacku prijal 29. júna 1971 a bol inkardinovaný do diecézy v Acqui. Získal doktorát z teológie. Do diplomatických služieb Svätej Stolice vstúpil 25. marca 1980. Následne pôsobil na pápežskom zastúpení v Pakistane, Salvádore, Libanone, Francúzsku, Španielsku a Poľsku. Za apoštolského nuncia v Paname bol vymenovaný 29. novembra 1999 a potom v Ekvádore 26. februára 2005. Za apoštolského nuncia na Slovensku bol vymenovaný 1. apríla 2017.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bella casa con garage, terrazza, mansarda e una stanza al piano terra

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.