TopTip

Sýrsky prezident sa v Damasku stretol s patriarchami

Sýrsky prezident sa v Damasku stretol s patriarchami

Sýrsky prezident Bašár al-Asad na stretnutí s patriarchami východných katolíckych cirkví zdôraznil dôležitosť pestrosti a kresťanskej prítomnosti na Blízkom východe. V tejto súvislosti vyzdvihol návštevu pápeža Františka v Iraku a jej význam. Informoval o tom v pondelok večer Chaldejský patriarchát v Bagdade. Prezident Asad sa už v sobotu stretol s predstaviteľmi cirkvi, ktorí sa predtým zišli na niekoľkodňovej konferencii s názvom „Cirkev je dom, v ktorom vládne láska“.

Chaldejský patriarcha a kardinál Louis Raphael Sako nastolil otázku prežitia kresťanov v regióne. Treba pre to vytvoriť vhodné prostredie, ku ktorému patria aj vhodné zákony, aby sa kresťania cítili ako rovnocenní, pôvodní občania a nie ako menšina či druhotriedni občania.

Sýrsky prezient Asad vyhlásil, že sa vynakladá úsilie na zavedenie vhodnej legislatívy, a poukázal na problém, že ešte stále existujú zákony z osmanskej éry.

Na spomenutom stretnutí sa okrem chaldejského patriarchu Saka zúčastnil aj gréckokatolícky melchitský patriarcha Jozef Al-Absi, ďalej sýrsko-katolícky patriarcha Ignác Jozef III. Younan a množstvo biskupov, kňazov, rehoľníkov a predstaviteľov pomocných organizácií

Konferenciu zorganizovala Rada katolíckych najvyšších cirkevných predstaviteľov v Sýrii spolu s nunciatúrou a so Združením pomocných organizácií pre východne cirkvi ROACO. Cieľom bola koordinácia cirkevnej humanitárnej pomoci v Sýrii.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con garaje adecuada como casa adosada.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.