TopTip

Novinky
Témou poslednej úlohy pre LUMENRODINY je A. Kolesárová

Témou poslednej úlohy pre LUMENRODINY je A. Kolesárová

Osoba blahoslavenej Anky Kolesárovej je stredobodom poslednej, tretej úlohy, ktorú dostali rodiny zapojené do 14. ročníka projektu Rádio Lumen spája LUMENRODINY. Rodiny majú za úlohu pomodliť z deviatnika k blahoslavenej Anke Kolesárovej a napísať štyri prosby, ktoré pri modlitbe vytvoria. Tretiu úlohu pripravila animátorka Janka Brázdilová.

Tu je jej celé znenie:

Slovensko v roku 2017 dostalo veľa milosti blahorečením saleziána Titusa Zemana. Nasledujúci rok 2018 Svätý Otec František schválil dekrét o mučeníctve Božej služobníčky Anky Kolesárovej z Vysokej nad Uhom, ktorú v závere druhej svetovej vojny zastrelil ruský vojak. A tak Slovensko má novú blahoslavenú. Mladé dievča radšej zomrelo, aby si zachovalo nevinnosť.

Prežitím krásnych a požehnaných chvíľ v živote cirkvi, blahorečenie Anky Kolesárovej, v čase, keď sa jej predstavujú pochybné mediálne výtvory plné násilia, neľútosti, brutality, vulgárnosti a ponižovania ľudskej dôstojnosti, je život a obeta Anky Kolesárovej tým, čo sa môže a má stať životným štýlom dnešnej mladej generácie. Takéto jednoduché, a predsa hrdinské vzory mladých, bezbranných, potrebujeme dnes ako soľ.

Na náhrobnom kameni Anky Kolesárovej nájdeme nápis „Radšej smrť ako hriech.“ Nebojme sa po jej vzore aj my byť svedkami viery v Ježiša Krista v našom každodennom živote. Svet potrebuje naše svedectvo. Nie vždy sa to každému darí. Ale Boh chce stáť v tejto snahe pri nás aj keby sme padali. Skúsme si dnes vymodliť vliatu čnosť čistoty, keď si slabý , keď si v pokušeniach, aby ťa Boh posilňoval a chránil pred hriechom.

Na základe vypracovania  úloh animátori vyberú rodiny, ktoré sa zúčastnia víkendového pobytu na Škutovkách - pri Liptovskej Osade v termíne 21.-23.06.2019.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.