TopTip

Teologická fakulta Katolíckej univerzity otvára prihlasovanie na akademický program v teológii manželstva a rodiny

Teologická fakulta Katolíckej univerzity otvára prihlasovanie na akademický program v teológii manželstva a rodiny TK KBS

Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku v spolupráci s Košickou arcidiecézou a Akadémiou Karola Wojtylu otvára prihlasovanie na akademický program Master v teológii manželstva a rodiny. Hlavným zámerom tohto programu je formovať myseľ i srdce koordinátorov pastorácie rodín vo farnostiach a zodpovedných aktérov pomáhajúcich profesií tak, ako to bolo vlastné svätému Jánovi Pavlovi II., patrónovi tohto programu. Jednotlivcov, rodiny i kňazov prostredníctvom videa pozval k štúdiu aj košický pomocný biskup Marek Forgáč. Slovami pápeža Františka zdôraznil, že rodina je cestou cirkvi. „Veľmi dobre vieme, ako potrebujeme rodiny v našich pastoračných aktivitách. Môžeme sa snažiť robiť rôzne aktivity na úrovni našich katolíckych škôl s mladými ľuďmi vo farnosti, s deťmi, ale rodina je tá kľúčová. Je to počiatok, kde sa šíri evanjelium, kde sa ohlasuje Kristus. A tak si uvedomujeme, ako veľmi potrebujeme aj v našej arcidiecéze mať také rodiny, mať takých manželov, ktorí nielenže príkladným životom kráčajú na svojej ceste povolania, ale zároveň sú ochotní prekročiť aj hranice svojej vlastnej rodiny a venovať sa aj tým druhým, ktorí to potrebujú,“ povedal.

Biskup Forgáč sa zároveň poďakoval všetkým, ktorí v Košickej arcidiecéze vykonávali alebo vykonávajú obetavú činnosť smerom k tým rodinám, snúbencom, manželstvám, ktoré to potrebujú. Prihlasovanie na nový akademický rok na program Master v teológii manželstva a rodiny potrvá do 11. júna.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Popular L-shaped masonry house project with a terrace and a hip roof.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.