TopTip

Teologická fakulta Katolíckej univerzity otvára prihlasovanie na akademický program v teológii manželstva a rodiny

Teologická fakulta Katolíckej univerzity otvára prihlasovanie na akademický program v teológii manželstva a rodiny TK KBS

Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku v spolupráci s Košickou arcidiecézou a Akadémiou Karola Wojtylu otvára prihlasovanie na akademický program Master v teológii manželstva a rodiny. Hlavným zámerom tohto programu je formovať myseľ i srdce koordinátorov pastorácie rodín vo farnostiach a zodpovedných aktérov pomáhajúcich profesií tak, ako to bolo vlastné svätému Jánovi Pavlovi II., patrónovi tohto programu. Jednotlivcov, rodiny i kňazov prostredníctvom videa pozval k štúdiu aj košický pomocný biskup Marek Forgáč. Slovami pápeža Františka zdôraznil, že rodina je cestou cirkvi. „Veľmi dobre vieme, ako potrebujeme rodiny v našich pastoračných aktivitách. Môžeme sa snažiť robiť rôzne aktivity na úrovni našich katolíckych škôl s mladými ľuďmi vo farnosti, s deťmi, ale rodina je tá kľúčová. Je to počiatok, kde sa šíri evanjelium, kde sa ohlasuje Kristus. A tak si uvedomujeme, ako veľmi potrebujeme aj v našej arcidiecéze mať také rodiny, mať takých manželov, ktorí nielenže príkladným životom kráčajú na svojej ceste povolania, ale zároveň sú ochotní prekročiť aj hranice svojej vlastnej rodiny a venovať sa aj tým druhým, ktorí to potrebujú,“ povedal.

Biskup Forgáč sa zároveň poďakoval všetkým, ktorí v Košickej arcidiecéze vykonávali alebo vykonávajú obetavú činnosť smerom k tým rodinám, snúbencom, manželstvám, ktoré to potrebujú. Prihlasovanie na nový akademický rok na program Master v teológii manželstva a rodiny potrvá do 11. júna.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.