TopTip

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v histórii

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v histórii TK KBS

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v celej desaťročnej histórii zbierky. Slovenská katolícka charita pri príležitosti Medzinárodného dňa afrického dieťaťa vyhlásila jej predbežné výsledky. 

Hoci sa zvyčajne Pôstna krabička, do ktorej v rámci pôstu ľudia odkladajú peniaze na pomoc ľuďom v Afrike, dá získať v kostoloch, zatvorené chrámy nezabránili šíreniu dobrej myšlienky. Štedrí ľudia prispeli najviac v histórii zbierky.  „Ku koncu mája tohto roka sme mali na účte Pôstnej krabičky spolu s účtom na darovacom portáli darujme.sk  takmer tristoštyridsaťtisíc eur. Je to veľmi krásny výsledok a sme vďační všetkým vyše päťtisíc darcom, ktorí prispeli na tento účel a podporili zbierku,“ hovorí Daniela Petrášová zo Slovenskej katolíckej charity.
Vyzbierané peniaze sa použijú na podporu projektov Slovenskej katolíckej charity v Afrike, ako je napríklad Centrum pre deti pozitívne na ochorenie HIV na severe Ugandy, či na boj s humanitárnou krízou v Etiópii. „Vďaka krásnemu výsledku zbierky budeme môcť pri ugandskom centre obnoviť internát pre dievčatá, ktorý už začal byť ošarpanejší, takisto budeme môcť rozšíriť chov sliepok a kuriatok, ktorým sa začali deti venovať počas korony, keď mali viacej času a nemohli chodiť do školy,“ dodala Petrášová.
Viac informácií o zbierke Pôstna krabička je možné nájsť na stránkach Slovenskej katolíckej charity.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.