TopTip

Novinky
Torta a koláče na oslavu ZADARMO!

Torta a koláče na oslavu ZADARMO!

Druhým darcom v projekte Darujem ti svoj talent je Monika z Hronského Beňadiku, ktorá vo voľnom čase rada pečie a práve týmto talentom by chcela potešiť a niekomu pomôcť.

Blíži sa obdobie prvých svätých prijímaní a birmoviek a aj preto sa Monika Lukyová-Slížová rozhodla potešiť rodinu v hmotnej núdzi tortou a sladkými maškrtami. "Pečeniu sa venujem už zopár rokov, aj keď to nie je moje povolanie ani zamestnanie. Pochádzam síce z pekárskej rodiny, ja som ale vyštudovala úplne iný odbor," hovorí pani Monika. Je však nesmierne vďačná svojej mame, že ju tomuto remeslu už od detstva priučila a tak môže vo voľnom čase rozvíjať svoj talent. "Vyrastala som v prostredí, kde to nielen rozvoniavalo chutnými dobrotami, ale babka, aj mama mi dali oveľa viac. Od malička ma učili dobrosrdečnosti a láskavosti," spomína talentovaná Monika.

Keďže pri svätom prijímaní sme účastní na Božej hostine, napadla jej myšlienka obdarovať dieťa, ktoré pristúpi k tejto sviatosti. Svojím talentom chce spestriť oslavu výnimočnej udalosti v živote dieťaťa, akými prvé sväté prijímanie, či birmovka rozhodne sú. Aj sviatosť krstu je vhodnou príležitosťou na pomoc. "Viem, aké je finančne náročné zabezpečiť takéto oslavy, preto by som chcela pomôcť rodine v hmotnej núdzi, prípadne viacdetnej rodine, alebo dieťaťu, ktoré je sirota," upresňuje pani Monika. Ak o niekom viete, koho by jej talent potešil napíšete príbeh na darujemtalent.sk čím skôr. O jej talent sa môžete uchádzať už len zopár dní.

 

Darujem vám novú korunu krásy

Projekt Darujem ti svoj talent odštartoval začiatkom apríla a prvým darcom sa stala Adriana Stašeková, ktorá už 15 rokov vedie firmu na výrobu a spracovanie vlasov. O prvý talent sa uchádzali štyri príbehy žien. Dve z nich si prechádzajú ťažkým obdobím choroby a dve prišli o vlasy v mladosti vplyvom nepriaznivého životného údelu. Vybrať jednu z nich bolo naozaj náročné. "Po prečítaní všetkých príbehov sa ma najviac dotkol príbeh od Márie z Považia s názvom Koruna krásy pre statočnú a skromnú Anku. Rozhodujúcim momentom bolo aj to, že potešíme minimálne dvoch ľudí, ju aj jej syna, ktorý už nebude musieť čakať so svadbou," vysvetľuje svoje rozhodnutie Adriana Stašeková.

A že sa naozaj oplatí uchádzať sa o ponúkané talenty a nechať sa obdarovať, alebo potešiť niekoho, koho máte radi, potvrdzuje aj reakcia pani Anky. "Mala som z toho veľmi dobrý pocit, a veľkú radosť. Znamená to pre mňa veľa, pretože som nosila doteraz čiapku, alebo šatku a keďže sa blíži leto, budem sa lepšie cítiť," zdôveruje sa budúca majiteľka novej koruny krásy.

Stalo sa však aj niečo nečakané. Na pozadí darovania a obdarovania sa odohrávala ešte iná pomoc. "Vďaka tomuto projektu sa nám ozvali aj ženy, ktoré sa rozhodli nezištne darovať svoje vlasy a tým podporiť dobrú vec. Už teraz si dovolím povedať, že aj vďaka týmto darom sa nám podarí v priebehu niekoľkých mesiacov obdarovať aj ďalšie ženy, ktorým sme v tejto chvíli nemohli pomôcť," potešene uzatvára talentovaná Adriana Stašeková.

 

Slováci sú talentovaní a štedrí

Do projektu Darujem ti svoj talent sa hlásia mnohí ďalší talentovaní ľudia. Na stránke darujemtalent.sk sa už čoskoro stretnete s príbehom záhradníka, ktorý by rád upravil a zveľadil záhradu okolo domu starším ľuďom. Medzi darcami talentov bude aj stolár. Čo presne ponúka sa dozviete na darujemtalent.sk. "Veľmi ma teší, že na Slovensku je tak veľa dobrosrdečných ľudí, ktorí radi pomáhajú. Ak platí, že každý z nás má talent pomáhať druhým, tak sme naozaj talentovaná krajina," uzatvára autorka projektu Andrea Poláčková, ktorá odporúča projekt sledovať aj tým, ktorí si myslia, že žiadny talent nemajú. Práve pre nich je pripravené jedno prekvapenie. Viac informácií nájdete na darujemtalent.sk. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.05.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za cirkev v Afrike, aby sa prostredníctvom života vlastných veriacich stala zdrojom jednoty medzi jej národmi a znakom nádeje pre tento svetadiel.ň
  • Úmysel KBS na máj: Aby pracujúci na príhovor svätého Jozefa dokázali aj svoju prácu premeniť na službu Bohu, boli za prácu vďační a nadobudnuté prostriedky správne využívali
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.