TopTip

Zo zahraničia
Tradičné generálne audiencie pápeža sa obnovia od augusta

Tradičné generálne audiencie pápeža sa obnovia od augusta

Svätý Otec má počas júla voľnejší a oddychový režim, hoci na rozdiel od svojich predchodcov zostáva vo Vatikáne počas celého leta. Aj v júli a auguste sa pravidelne prihovára veriacim v nedeľu na poludnie z okna Apoštolského paláca, stredajšie generálne audiencie sa však počas júla nekonajú. Obnovia sa s nástupom augusta.

Svätý Otec však má aj v počas letného obdobia niektoré osobitné audiencie a podujatia. Na začiatku júla to bolo stretnutie s ukrajinskými gréckokatolíckymi biskupmi a audiencia ruského prezidenta Putina. Najbližším naplánovaným podujatím v programe Svätého Otca je osobitná audiencia  účastníkov medzinárodného stretnutia Federácie skautov Európy s názvom Euromoot v sobotu 3. augusta.

Počas leta Svätý Otec obmedzuje svoje verejné aktivity na rozosielanie občasných krátkych odkazov cez Twitter. Tým, ktorí ho sledujú cez sociálnu sieť, sa vo štvrtok 25. júla prihovoril myšlienkou: „Ježiš hľadá svedkov, ktorí mu každý deň povedia: Pane, ty si môj život!“

Generálne audiencie pápeža Františka sa obnovia s nástupom augusta, s výnimkou stredy 14. augusta, kedy v Ríme tradične začínajú tri dni pracovného pokoja spojené so slávnosťou Nanebovzatia, ale aj v civilnom prostredí je to pracovné voľno, tzv. „Ferragosto“. Počas augusta tak bude mať pápež tri stretnutia s veriacimi pri generálnych audienciách: 7., 21. a 28. augusta. Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sa na poludnie prihovorí z okna Pápežského domu pri modlitbe Anjel Pána a udelí požehnanie.

V septembri (4. – 10. 9.) čaká Svätého Otca cesta do Mozambiku, na Madagaskar a na Maurícius, takže v prvom týždni opäť generálna audiencia nebude. Od stredy 11. septembra sa už generálne audiencie obnovia v pravidelnom týždennom intervale.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.07.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
 • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie vnučky Melany a manžela Štefana a dar viery pre celú rodinu. Viera
 • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.