TopTip

Ukrajinský kňaz: Modlite sa a žiadajte vládu, aby uzavrela vzdušný priestor

Ukrajinský kňaz: Modlite sa a žiadajte vládu, aby uzavrela vzdušný priestor Radovan Pavlík

V piatok bolo v kostole v Rakovci neďaleko Ľvova na liturgii toľko ľudí, ako býva na Veľkú noc. Povedal pre rádio LUMEN saleziánsky kňaz Oleg Fedorenko, ktorý tam pôsobí. „Veľmi veľa ľudí prišlo na spoved a na sväté prijímanie. Počas roka to tak nebýva,“ povedal s tým, že mnohí manželia a synovia narukovali do armády.

Do farnosti patrí aj pútnické miesto so zázračným prameňom. Oleg Fedorenko tam stretol muža, ktorý sa chystá narukovať. Pýtal sa ho, prečo ide do armády. Muž mu odpovedal. „Inak sa nedá.“ Obchody v Ľvove a okolé mesta sú podľa neho otvorené. Pred lekárňami sa tvoria rady. Mnohí ľudia kupujú obväzy pre armádu.

Najväčšia vec, ktorú môžu ľudia spraviť je podľa ukrajinského saleziána modlitba. „Pomohlo by, aby štáty uzavreli vzdušný priestor pre ruské lietadlá. Nech Slováci búšia do svojej vlády a tá nech búši do EÚ, nech uzavrú nebo,“ dodal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa a forma di L con tetto piano.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.