TopTip

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia TK KBS

Funkčnosť a dizajn. Toto boli hlavné parametre, ktoré hodnotila štúdia porovnávajúca univerzitné knižnice v Európe a USA. Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia. Štúdiu pripravil časopis Architecture and Planning Journals. 

Univerzitnú knižnicu v kampuse Katolíckej univerzity v Ružomberku postavili v roku 2013. Študenti univerzity oceňujú na knižnici najmä jej služby a dizajn. „Keď prichádzame do Ružomberka, tak hneď upúta ľudí. Má naozaj krásny dizajn aj zvonka, aj zvnútra,“ hovorí jedna zo študentiek. „Tu máš kvalitnejšie služby a už aj to, že máš možnosť si tie knihy skenovať,“ dopĺňa ďalší študent.

Knižnicu v architektonickej štúdii časopisu Architecture and Planning Journals porovnávali s inými univerzitnými knižnicami Európy či Spojených štátov. Hodnotili architektonické požiadavky, technologický rozvoj, využívanie priestorov, ich funkciu a typy používateľov. Univerzitná knižnica v Ružomberku obsadila v tejto štúdii tretie miesto. Pokračuje vedúca knižnice Katarína Matušková: „Výber knižníc, ktoré autor využil na vzájomné porovnanie a nastolenie ideálneho modelu, nás potešil najmä z dôvodu, že Katolícka univerzita vie svojim terajším aj budúcim študentom ponúknuť nadštandardné podmienky na štúdium, ktorými sa stáva konkurencieschopnou nielen v rámci Slovenska. Uvedená štúdia je toho dôkazom.“
Základný kameň knižnice posvätili v roku 2011 a kompletná výstavba budovy trvala dvadsaťsedem mesiacov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Einfamilien-Bungalow mit 4 Zimmern.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.