TopTip

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia TK KBS

Funkčnosť a dizajn. Toto boli hlavné parametre, ktoré hodnotila štúdia porovnávajúca univerzitné knižnice v Európe a USA. Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku bola ohodnotená ako tretia najlepšia. Štúdiu pripravil časopis Architecture and Planning Journals. 

Univerzitnú knižnicu v kampuse Katolíckej univerzity v Ružomberku postavili v roku 2013. Študenti univerzity oceňujú na knižnici najmä jej služby a dizajn. „Keď prichádzame do Ružomberka, tak hneď upúta ľudí. Má naozaj krásny dizajn aj zvonka, aj zvnútra,“ hovorí jedna zo študentiek. „Tu máš kvalitnejšie služby a už aj to, že máš možnosť si tie knihy skenovať,“ dopĺňa ďalší študent.

Knižnicu v architektonickej štúdii časopisu Architecture and Planning Journals porovnávali s inými univerzitnými knižnicami Európy či Spojených štátov. Hodnotili architektonické požiadavky, technologický rozvoj, využívanie priestorov, ich funkciu a typy používateľov. Univerzitná knižnica v Ružomberku obsadila v tejto štúdii tretie miesto. Pokračuje vedúca knižnice Katarína Matušková: „Výber knižníc, ktoré autor využil na vzájomné porovnanie a nastolenie ideálneho modelu, nás potešil najmä z dôvodu, že Katolícka univerzita vie svojim terajším aj budúcim študentom ponúknuť nadštandardné podmienky na štúdium, ktorými sa stáva konkurencieschopnou nielen v rámci Slovenska. Uvedená štúdia je toho dôkazom.“
Základný kameň knižnice posvätili v roku 2011 a kompletná výstavba budovy trvala dvadsaťsedem mesiacov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.