TopTip

V bratislavskej katedrále svätého Martina slávili Svätomartinské trojdnie

V bratislavskej katedrále svätého Martina slávili Svätomartinské trojdnie TK KBS

V bratislavskej katedrále svätého Martina slávili Svätomartinské trojdnie. Pri tejto príležitosti zároveň požehnali novú sochu svätého Martina, patróna bratislavskej arcidiecézy i samotnej katedrály. Utorková svätá omša bola obetovaná za službu všetkých dobrovoľníkov počas návštevy pápeža Františka na Slovensku. Súdny vikár monsignor Tibor Hajdu vo svojej homílii priblížil, čím môže byť svätý Martin inšpiráciou pre veriacich. „Je pre nás inšpiráciou to, že jeho život sa stal, ako ho poznáme z jeho životopisu, neprestajným napredovaním. Chcel stále lepšie spoznávať toho, ktorý ho povolal a sprevádzal na ceste neustáleho objavovania zmyslu skutočnej lásky dať život za svojich priateľov.“
Ručne vyrobená socha svätca s miniatúrou katedrály je prejavom vďaky veriacich a prosby o ochranu. Vzhľad a umiestnenie sochy v katedrále pozdvihuje dušu k modlitbe a pripomína odkaz svätého Martina, mať odvahu pomáhať tam, kde je potrebné a nezabúdať na chudobných a bezbranných okolo nás. „Na tomto krásnom súsoší vidíme znázornenie svätca, ako sa zručne oháňa šabľou alebo mečom. Nie však preto, aby ním spôsoboval bolesť a smrť, jeho úmysel je iný. Vyjadruje zmysel ľudského života - byť tu pre druhých,“ povedal Tibor Hajdu.
V nedeľu 14. novembra bude po celej Bratislavskej arcidiecéze Svätomartinská dobročinná zbierka. Pomôže pri výstavbe domu pre seniorov z Moravy, ktorí po ničivom tornáde nemajú dostatok prostriedkov na obnovu svojich príbytkov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Progetto di casa con garage singolo e tetto a padiglione. Il garage può essere omesso dalla casa.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.