TopTip

Zo zahraničia
V Buenos Aires bude štadión, ktorý ponesie meno pápeža Františka

V Buenos Aires bude štadión, ktorý ponesie meno pápeža Františka

Nový štadión s kapacitou 42-tisíc divákov, ktorého výstavba sa čoskoro začne vo štvrti Buenos Aires-Boedo, ponesie meno pápeža Františka. Oznámil to Matías Lammens, prezident klubu San Lorenzo de Almagro, ktorý bude vlastníkom štadióna a ktorého veľkým podporovateľom bol súčasný nástupca svätého Petra.

Svätý Otec nikdy neskrýval svoje sympatie k San Lorenzo de Almagro, klubu, ktorý nie je taký slávny a otitulovaný ako ďalšie dva tímy hlavného mesta Argentíny: Boca Juniors a River Plate. V súčasnosti sa chce týmto spôsobom klub San Lorenzo odvďačiť svojmu najslávnejšiemu a najvernejšiemu sympatizantovi.

Club Atlético San Lorenzo de Almagro, teda Športový klub San Lorenzo de Almagro, bol oficiálne založený 1. apríla 1908 z iniciatívy saleziána Lorenza Massyho, ktorý chcel vychovávať mladých obyvateľov štvrte Boedo prostredníctvom športu a vstúpil do pouličných gangov

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.