TopTip

V Burkine Faso hrozí smrť hladom dvom miliónom ľudí

V Burkine Faso hrozí smrť hladom dvom miliónom ľudí

Medzinárodná katolícka charita (Caristas internationalis) šíri pohotovostný apel kvôli kríze v Burkine Faso, kde v nasledujúcich mesiacoch hrozí hladomor viac než dvom miliónom ľudí. Ako uvádza tamojšia charita, ak nepríde medzinárodná pomoc, v mesiacoch júl a august nebudú mať státisíce obyvateľov ani potravu, ani vodu a ani strechu nad hlavou.

Spomínaná východoafrická krajina sa stala epicentrom dramatického regionálneho konfliktu, ktorý trvá už štyri roky a ktorý prinútil viac než milión ľudí opustiť svoje domovy. Ide o najrýchlejšie sa vyvíjajúce vnútorné vysídľovanie z hľadiska celého sveta. Obyvateľstvo je okrem toho vystavené extrémnym klimatickým zmenám –záplavám, suchám a inváziám kobyliek. Závažnou potravinovou krízou tu oproti minulému roku trpí trojnásobné viac ľudí.

„Svet zabudol na krízu v pásme Sahelu“, uvádza riaditeľ Charity Burkina Faso, duchovný otec Constatin Sere, ktorý zároveň dodáva: „Krajiny ako Burkina Faso čelia sérii výziev a bez pomoci na prežitie tejto závažnej krízy tu budú ľudia hrozne trpieť.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.