TopTip

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka TK KBS

Je to evanjelizačný projekt. Aj takto charakterizujú Súkromnú škôlku sv. Michala v Bratislave jej zakladatelia. Otvorili ju v septembri. Má dve triedy, navštevovať ju môže dvadsať detí. 

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka. Založili ju rodičia, ktorí chceli deťom dopriať pekné a láskyplné prostredie na hru, rozvoj ich talentov a schopností a podporovať ich aj v duchovnom raste. Ide o Súkromnú škôlku sv. Michala s katolíckou výchovou. „V prvých rokoch sme si stanovili ako jeden z cieľov ekológiu po vzore pápežovej encykliky Laudato si´”, povedala Jana Michaličková. „Snažíme sa, aby deťom bola viera odovzdaná prirodzeným spôsobom, aby napríklad modlitba pred jedlom bola úplne prirodzenou súčasťou,“ doplnil Tomáš Kováčik.
V škôlke sv. Michala učia dve rehoľné sestry z Kongregácie sestier Najsvätejšieho Spasiteľa. Ako potvrdila sestra Celina, deti sa rady hrajú a sú šikovné. „Keďže v škôlke sledujeme aj liturgický rok, tak aj od toho sa odvíja  aj pedagogická činnosť, aj náplň,“ uviedla.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar clásica con una habitación en la planta baja.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.