TopTip

V hospici bola svätá omša za zosnulých pacientov

V hospici bola svätá omša za zosnulých pacientov hospic Matky Terezy

V Hospici matky Terezy v Brdejovskej Novej Vsi bol online stretnutie, ktorého súčasťou bola špeciálna svätá omša. V Bazilike svätého Egídia zamestnanci vytvorili jedno spoločenstvo s pozostalými a modlitbou si uctili pamiatku zosnulých pacientov hospicu. Hospic matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi je ústavné zdravotnícke zariadenie košickej charity. Poskytuje odbornú zdravotnú hospicovú a paliatívnu starostlivosť ťažko chorým v terminálnom štádiu, zomierajúcim a pacientom v bdelej kóme. 

 

Stretnutia pozostalých sú každoročnou tradíciou Hospicu matky Terezy. Majú hlboký význam a tvoria súčasť hospicovej filozofie. Hovorí Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity v Košiciach: „Tento rok je taká zmena, že sa nestretneme spoločne s pozostalými u nás v hospici, ale odslúžime svätú omšu, ktorá bude streamovaná online na kanáli farnosti a takto sa vlastne duchovne spojíme so všetkými pozostalými. Vlani sme odprevadili spolu do večnosti 60 pacientov a takto vytvoríme takú spoločnú pomyselnú rodinu, aby sme si uctili ich pamiatku a takto sa s nimi rozlúčili.“

V Hospici matky Terezy je kladený dôraz na duchovnú i zdravotnú starostlivosť o zomierajúcich, ale súčasťou filozofie hospicu je aj komunikácia s príbuznými a záujem o ich životy. Hovorí pracovníčka hospicu sestra Bohuslava: „Preto pracujeme s tou rodinou, lebo v dnešnej spoločnosti sa nikto nevenuje niekomu kto stratil najbližšiu osobu a to je veľmi dôležité, lebo mnohokrát ľudia sami sa nevedia s tým vysporiadať. Oni hľadajú niekoho kto by vlastne pochopil ich, že stratili najbližšieho človeka.

Hospic matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi vznikol ako prvé zariadenie svojho druhu na Slovensku pred osemnástimi rokmi a od svojho vzniku patrí stále medzi špičkové zariadenia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.