TopTip

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita TK KBS

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita. V krajine, ktorá sa spamätáva z nepokojov, podporuje prenasledovaných kresťanov, študentov či utečencov. Financuje tiež výstavbu studní a základné životné potreby. Pomoc by sa k núdznym nedostala bez podpory slovenských veriacich. Tí prenasledovaným kresťanom na Blízkom východe pravidelne pomáhajú zbierkou v kostoloch. Tento rok zbierka prebieha zatiaľ v online podobe. 

Pápež František navštívi Irak a tamojších kresťanov napriek zdravotným a bezpečnostným rizikám. Návštevu oceňuje aj manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity Hugo Gloss: „Prítomnosť Svätého Otca je veľkým povzbudením pre miestnych kresťanov, ktorí sa po porážke Islamského štátu koncom roka 2017 snažia obnoviť svoje mestá a domy, ktoré teroristi islamského štátu zničili.“
Od roku 2015 pomohla charita v spolupráci s miestnymi partnermi viac ako šesťdesiattisíc ľuďom. Hugo Gloss spresňuje, že išlo o tridsaťdva projektov v celkovej hodnote približne 1,3 milióna eur. „Tieto projekty prinášajú pomoc aj nádej do tých miest a komunít, ktoré zažívajú náročnú situáciu, či už z pohľadu finančného alebo ekonomického, alebo spoločenského,“ povedal pre Rádio LUMEN.
Slovenská katolícka charita pripravuje na návrh irackých partnerov nové projekty na pomoc tamojším obyvateľom. Verejnosť ich môže podporiť v online zbierke alebo v zbierke priamo v kostoloch na piatu pôstnu nedeľu 21. marca, ak budú chrámy otvorené. „Každý, kto má záujem podporiť prenasledovaných kresťanov a utečencov, nájde bližšie informácie o možnostiach, ako projekty podporiť, na webovej stránke utecenci.kbs.sk,” povedal Gloss. Online zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom na Blízkom východe beží už teraz. Svoj dar môžete poukázať priamo na účet Slovenskej katolíckej charity.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.