TopTip

V Katedrále sv. Martina je výstava veľkoformátových fotografií z cirkevného života

V Katedrále sv. Martina je výstava veľkoformátových fotografií z cirkevného života TK KBS

V Katedrále sv. Martina v Bratislave si veriaci môžu pozrieť výstavu veľkoformátových fotografií z cirkevného života. Hlavnými organizátormi sú Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a viera v spolupráci s Bratislavskou arcidiecézou a Farnosťou sv. Martina.
Spoločenstvo Človek a viera prinieslo do Katedrály sv. Martina výber najlepších reportážnych fotografií za uplynulých 12 mesiacov. A nechýbali ani najaktuálnejšie, z návštevy sv. Otca Františka na Slovensku. Hovorí člen predsedníctva Človek a viera Peter Polanský: „Sú to fotografie z cirkevného života, z pútí, z rôznych cirkevných udalostí, rodinných liturgií a všade, kde sme boli v Českej republike, na Slovensku, všade vo svete.“
Samotnú výstavu otvoril bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý poukázal na to, že dnešný človek je vizuálny a napriek tomu, že je zahltený obrazmi, stále dokáže rozlišovať krásu chvíle zvečnenej na fotografii. „Podobne ako so slovom a textom je to aj s obrazom tak, že človek dokáže vnímať, nakoľko ide o balast a nakoľko ide o niečo, čo je obsažné, nakoľko ide o niečo, čo je len akoby prázdna štylizácia a nakoľko ten obraz vyjadruje udalosť, v ktorej je cítiť cez ten obraz aj vnútorné vzťahy,“ povedal Mons. Jozef Hako.
Chvíle zachytené na fotografiách v Katedrále sv. Martina nie sú len jednoduchými spomienkami. Návštevníkom môžu oživiť v pamäti chvíle, ktoré boli v ich živote skutočne dôležité. Fotografická výstava sa nachádza v pravej bočnej lodi katedrály a plynule prechádza do priľahlých priestorov. Pre návštevníkov bude otvorená do 8. novembra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa mansardata con tetto a capanna e garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.