TopTip

V Kežmarku pripravili brožúru s modlitbami k sv. Jozefovi

V Kežmarku pripravili brožúru s modlitbami k sv. Jozefovi

Až do ôsmeho decembra slávime v cirkvi mimoriadny Rok svätého Jozefa, ktorý vyhlásil Svätý Otec František. Pri tejto príležitosti vo farnosti Kežmarok tamojší kňazi ponúkajú do každej domácnosti brožúru s rôznymi modlitbami a obraz svätého Jozefa. Chcú tak povzbudiť veriacich, zvlášť manželov a otcov, aby sa spoločne v rodinách modlievali k svätému pestúnovi. V brožúre sa nachádza aj výber z listu pápeža Františka, ktorým vyhlásil mimoriadny Rok svätého Jozefa, podmienky získania úplných odpustkov a biblický pohľad na osobu svätého Jozefa, ktorý pripravil kežmarský farár a dekan František Trstenský.


„V židovstve bolo bežné, že otec mal na starosti ľudskú aj náboženskú formáciu syna. Sväté písmo nám zanechalo stopy tejto formácie v osobe svätého Jozefa, pestúna Pána Ježiša, keď hovorí, že Ježiš bol tesár a syn tesára z Nazareta. Môžeme si teda predstaviť, ako Jozef učil Ježiša prvé modlitby, ako mu rozprával príbehy vlastného národa, učil ho sláviť náboženské sviatky a vysvetľoval Božie prikázania. Každú sobotu kráčali uličkami Nazareta do tamojšej synagógy na modlitbu a na liturgiu, na čítanie Božieho slova. Želám všetkým otcom, aby podľa vzoru svätého Jozefa aj oni spolu so svojimi manželkami odovzdávali deťom hlbokú vieru a zbožnosť a učili ich pracovitosti,“ povedal František Trstenský, kežmarský fdekan. Brožúru a obraz svätého Jozefa vo formáte PDF je možné získať z webstránky farnosti fara-kezmarok.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.