TopTip

V Kežmarku pripravili brožúru s modlitbami k sv. Jozefovi

V Kežmarku pripravili brožúru s modlitbami k sv. Jozefovi

Až do ôsmeho decembra slávime v cirkvi mimoriadny Rok svätého Jozefa, ktorý vyhlásil Svätý Otec František. Pri tejto príležitosti vo farnosti Kežmarok tamojší kňazi ponúkajú do každej domácnosti brožúru s rôznymi modlitbami a obraz svätého Jozefa. Chcú tak povzbudiť veriacich, zvlášť manželov a otcov, aby sa spoločne v rodinách modlievali k svätému pestúnovi. V brožúre sa nachádza aj výber z listu pápeža Františka, ktorým vyhlásil mimoriadny Rok svätého Jozefa, podmienky získania úplných odpustkov a biblický pohľad na osobu svätého Jozefa, ktorý pripravil kežmarský farár a dekan František Trstenský.


„V židovstve bolo bežné, že otec mal na starosti ľudskú aj náboženskú formáciu syna. Sväté písmo nám zanechalo stopy tejto formácie v osobe svätého Jozefa, pestúna Pána Ježiša, keď hovorí, že Ježiš bol tesár a syn tesára z Nazareta. Môžeme si teda predstaviť, ako Jozef učil Ježiša prvé modlitby, ako mu rozprával príbehy vlastného národa, učil ho sláviť náboženské sviatky a vysvetľoval Božie prikázania. Každú sobotu kráčali uličkami Nazareta do tamojšej synagógy na modlitbu a na liturgiu, na čítanie Božieho slova. Želám všetkým otcom, aby podľa vzoru svätého Jozefa aj oni spolu so svojimi manželkami odovzdávali deťom hlbokú vieru a zbožnosť a učili ich pracovitosti,“ povedal František Trstenský, kežmarský fdekan. Brožúru a obraz svätého Jozefa vo formáte PDF je možné získať z webstránky farnosti fara-kezmarok.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.