TopTip

V Košiciach sa konal 28. ročník Ekumenickej bohoslužby slova

V Košiciach sa konal 28. ročník Ekumenickej bohoslužby slova TK KBS

V Košiciach sa konal 28. ročník Ekumenickej bohoslužby slova pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Na bohoslužbe sa zúčastnili zástupcovia Apoštolskej cirkvi, Bratskej jednoty baptistov, Cirkev bratská československá, Cirkev husitská, Evanjelická cirkev, Gréckokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Rímskokatolícka cirkev a Teologická fakulta Katolíckej univerzity. Špecifikom tohto spoločenstva je aj zapojenie Židovskej náboženskej obce, ktorá sa od vzniku Ekumenického spoločenstva zúčastňovala na jeho aktivitách. 

Pre aktuálne obmedzenia bola ekumenická bohoslužba pre verejnosť prenášaná cez sociálne siete. Hostiteľom bola tento rok Apoštolská cirkev a kazateľom bol jej biskup Ján Liba. Ten s sústredil na tému Týždňa modlitieb za jednotu: Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť. „Bez klaňania sa Bohu náš život nemá zmysel. Vedieť sa pokloniť pred Bohom, to požehnáva náš život, to mení náš život. A pravda je taká, že ľudia, kresťania, ktorí sa nenaučili skláňať pred Bohom, nevedia mu dobre slúžiť celým svojím srdcom,“ zdôraznil.
Ekumenické spoločenstvo ústami svojho moderátora Dušana Havrilu na záver stretnutia pozvalo Košičanov na ďalšie pripravované spoločné podujatie. „Chcem vás pozvať na ekumenický pašiový sprievod, ktorý plánujeme mať tradične na Veľký piatok,“ uviedol.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar estrecha y moderna para familias primerizas.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.