TopTip

V Košiciach sa stretli riaditelia cirkevných škôl

V Košiciach sa stretli riaditelia cirkevných škôl TK KBS

V priestoroch Arcibiskupského úradu v Košiciach sa stretli riaditelia katolíckych škôl arcidiecézy. Stretnutie sa začalo tradične duchovným programom v kaplnke sv. Michala a následne sa konalo pracovné stretnutie riaditeľov. Svätú omšu pre riaditeľov cirkevných škôl celebroval košický pomocný biskup Marek Forgáč. Spojil ju aj s krátkym duchovným povzbudením. Podľa jeho slov to v dnešnej dobe riaditelia škôl nemajú jednoduché. „V kontexte všetkých  náročných prekážok, ktoré potrebujeme v korona kríze nejako vystáť, každý si prežíva svoje a preto aj z môjho pohľadu som chcel riaditeľov povzbudiť. V každom čase, keď pociťujeme nejakú krízu alebo pociťujeme náročnosť svojho poslania, tak máme otvorené dvere do Božieho chrámu, kde môžeme načerpať veľa síl a kde sa môžeme uistiť vo svojom poslaní a povolaní. Pretože my nie sme len nejakí manažéri, my nie sme len nejakí ekonómovia, ale sme predovšetkým učeníci Ježiša Krista,“ povedal.
Po svätej omši nasledovala pracovná porada, ktorá mala podľa riaditeľa Arcibiskupského školského úradu v Košiciach Miroslava Jacka niekoľko hlavných bodov. Hlavne sa zmenil zákon o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, ktoré prinesie rovné financovanie každého žiaka, bez ohľadu na zriaďovateľa školy. „Tento zákon, keďže je platný len krátku dobu, je účinný od 1. januára, tak si ho musíme dôsledne prebrať, všetky jeho detaily, aby sme následne mohli podpísať so všetkými mestami a obcami zmluvy, ktoré musia byť podpísané do 31. januára. No a budeme sa venovať, samozrejme, aj ďalším legislatívnym predpisom, ktoré vstúpili do účinnosti.“
V tomto školskom roku by po dvojročnej pauze chcela arcidiecéza usporiadať aj špeciálne podujatie zamerané na morálne ocenenie učiteľov a pracovníkov v školstve.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Grande casa familiare con garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.