TopTip

V kostole milosrdných bratov majú novú relikviu svätca

V kostole milosrdných bratov majú novú relikviu svätca TK KBS

Rehoľa milosrdných bratov privítala na slávnostnej svätej omši vo svojom kostole v centre Bratislavy vzácnu relikviu. Pochádza zo srdca veľkej postavy rehole v Taliansku, svätého lekára Richarda Pampuriho, ktorého svätorečil svätý pápež Ján Pavol II. v roku 1989. Relikviu natrvalo umiestnili v Kostole milosrdných bratov v centre mesta, aby si ju veriaci mohli uctievať a modliť sa pri nej. Prior rehole, brat Richard Jombík osobitne vyzdvihol, že relikvia prichádza na Slovensko v čase krízy zdravotníctva, kedy sa možno s dôverou o účinnú pomoc obracať na spomínaného svätca. „Žiadal som generálneho postulátora hospitálskej rehole, keďže Nemocnica milosrdných bratov je univerzitnou nemocnicou, kde študujú lekári a pripravujú sa na svoje povolanie, práve v dnešnej dobe to potrebuje Slovensko, keď sme postihnutí touto morovou nákazou vírusu, tak aby pomáhal zdravotníkom tu, v tomto meste, ale aj v tejto krajine, aby pomáhal, lebo cirkev nemá hraníc,“ povedal prior.
Pracovný čas svätca predtým, ako vstúpil do hospitálskej rehole, nebol stanovený osemhodinovým pracovným časom, ale bol dvadsaťštyri hodín. "Bol vždy pripravený vstať, keď ho potrebovali,“ zdôraznil Richard Jombík.
Prior zároveň podčiarkol, že dar relikvie pre kostol milosrdných bratov pomôže v rozšírenie úcty tohto u nás zatiaľ stále málo známeho svätca. „Nevedel som, akým povolaním sa mám uberať, keď som mal pätnásť rokov a on si ma vybral ako zdravotníka a takto ma viedol v nemocnici a viedol ma potom aj do kňazskej služby,“ dodal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de garage double avec toit à pans

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.