TopTip

V Kostolnej pri Dunaji majú v kostole opäť svätenú vodu

V Kostolnej pri Dunaji majú v kostole opäť svätenú vodu

Vo farskom kostole v Kostolnej pri Dunaji (okres Senec) majú po elektronickom platobnom termináli a bezdotykovom elektronickom stojanovom dezinfikátore, aj bezdotykový elektronický dávkovač svätenej vody. Po siedmich mesiacoch absencie svätenej vody vo „sväteničkách“ pri vstupe do kostola sa tak budú môcť veriaci opäť prežehnávať svätenou vodou. Ako povedal dnes pre Tlačovú kanceláriu KBS miestny farár Pavol Gajdoš, znie to ako z vedecko-fantastickej literatúry, ale žiaľ, momentálna situácia nás k tomu dotlačila. „Veriacim bolo ľúto, že v kostole nie je svätená voda. Pred časom priniesla jedna farníčka nádobu, do akej sa dáva tekuté mydlo. Najskôr sme mali svätenú vodu tam. Nedávno však jeden z farníkov zaplatil bezdotykový dávkovač, aby sme mohli dať svätenú vodu do neho,“ povedal Pavol Gajdoš.

Podľa farára svätená voda je mocná svätenina a mali by sme ju používať každý deň. Pre dodržanie hygienických pravidiel prosí, aby si pri vchode do kostola ruky veriaci najprv dezinfikovali a až následne s odstupom niekoľkých sekúnd pristúpili k stojanu so svätenou vodou.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.