TopTip

Zo zahraničia
V Maďarsku sa vlani narodilo najviac detí za posledné roky

V Maďarsku sa vlani narodilo najviac detí za posledné roky

Prorodinná politika prináša výsledky. Dokladom toho je Maďarsko, kde za posledných osem rokov klesol počet potratov o tretinu, rozvodov o 22 percent a počet uzatvorených manželstiev sa zvýšil o 43 percent. A v minulom roku sa narodilo najviac detí za posledných 20 rokov.

Za prekvapivo pozitívnym trendom však stojí dôsledná prorodinná politika maďarského štátu a ohromné finančné náklady. Maďarsko dnes vynakladá na podporu rodín 5 percent hrubého domáceho produktu, čo je dvakrát toľko ako v roku 2010. Ako hovorí maďarská ministerka pre rodinu, opatrenia, ktoré začali pred deviatimi rokmi, boli reakciou na demografickú krízu. Odpovedali tiež na vôľu spoločnosti, v ktorej rodina stále zohráva dôležitú úlohu. Rozhodli sme sa budovať krajinu priateľskú rodinám a podporiť manželov, ktorí vychovávajú deti, uviedla Katalin Novak.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.