TopTip

V máji bude blahorečená zakladateľka Pápežských misijných diel

V máji bude blahorečená zakladateľka Pápežských misijných diel TK KBS

Trnavský arcibiskup Ján Orosch, ktorý je zároveň predsedom Rady pre misie pri KBS, prijal riaditeľa Pápežských misijných diel na Slovensku Ivana Kňazeho. Ten ho informoval o činnosti Pápežských misijných diel a odovzdal mu pastoračnú a finančnú správu za minulý rok, ktorá bude predložená na najbližšom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska. Na stretnutí prerokovali aj plánované aktivity, z ktorých najdôležitejšou bude podľa Ivana Kňazeho Blahorečenie Paulíny Jaricotovej. „Pápežské misijné diela vytvárajú celosvetovú sieť a 22. mája v tomto roku bude v Lyone blahorečená zakladateľka Pápežských misijných diel Paulína Jaricotová, ktorá mala dva hlavné piliere jej evanjelizácie, a bola to na prvom mieste modlitba a potom dar. Sama pociťovala problémy, ktoré boli v cirkvi vo Francúzsku pred 150-mi rokmi, bola to obrovská sekularizácia. Ale namiesto toho, aby sa deprimovala zo situácie, tak sa pustila do práce, rozvinula obrovské dielo misií na celom svete. A je aj pre nás vzorom, že v tej situácii, keď vidíme problémy okolo seba, tak potrebujeme silu, ktorú nám dáva Ježiš Kristus, aby sme vykročili k misii.“
Ďalšou plánovanou aktivitou je zasadnutie Rady pre misie, na ktorom sa v septembri zúčastnia zástupcovia misijných organizácií a reholí na Slovensku. Arcibiskup Orosch vyslovil prosbu, aby boli na Slovensku zmapovaní všetci slovenskí misionári, ktorí pôsobia v zahraničných misiách, a to nielen v misijných krajinách, ale aj v Európe. Zároveň prejavil túžbu, aby sa ľudia za misionárov modlili, čo je úlohou pre Pápežské misijné diela. Arcibiskup Orosch tiež požehnal novú aktivitu, ktorú diela pripravujú v rámci Misijného diela detí.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con salón luminoso y garaje.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.