TopTip

V novom roku chcú Pápežské misijné diela tvorivo a radostne meniť svet

V novom roku chcú Pápežské misijné diela tvorivo a radostne meniť svet TK KBS

V novom roku chcú Pápežské misijné diela tvorivo a radostne meniť svet. V tejto snahe má pomôcť aj Misijné dielo detí. Pre jeho rozbeh hľadajú Misijné diela dobrovoľníkov do metodického tímu. Úlohou metodického tímu bude plánovať a pripravovať rôzne materiály pre Misijné dielo detí, ktoré pomáha v deťoch prebudiť a postupne formovať misijné povedomie. Okrem toho ich vedie k spoločenstvu a pomoci iným deťom. „Hlavnou myšlienkou Misijného diela detí je, že deti pomáhajú deťom. Je úžasné, že Misijné dielo detí je zverené pod patronát dieťaťa Ježiša, teda je to detstvo Ježišovo. Aj v logu vidíme, že je tam  dieťa, ktoré môže symbolizovať práve dieťa Ježiša, ale aj každé iné dieťa, ktoré chce byť blízko Ježiša a pomáhať Ježišovi,“ povedal riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze.
Činnosť metodického tímu má nadväzovať na ďalšie aktivity z dielne misijných diel, ako sú napríklad Malý misionár, Adventný kalendár, Sladká pomoc či hry a hračky pre deti. „Teda deti pomáhajú deťom a zapája sa do tohto misijného diela detstva približne 20 miliónov detí z celého sveta v 120 krajinách sveta. Sú to deti, ktoré sa stretajú, ktoré prežívajú svoju vieru a pomáhajú svojim rovesníkom v chudobnejších krajinách,“ dodal.
Viac informácií o tom, ako sa zapojiť do metodického tímu, je možné nájsť na webovej stránke misijnediela.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow-Hausprojekt mit Walmdach und überdachter Terrasse.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.