TopTip

Zo zahraničia
V PANAME S DOMINIKOM: Čo sme po sebe domácim zanechali?

V PANAME S DOMINIKOM: Čo sme po sebe domácim zanechali? Kríž bude pamiatkou na prítomnosť mladých Slovákov v Santiago de Veraguas. Dominik Kadlečík celkom vpravo.

Na Slovákov zostane v diecéze Santiago de Veraguas pamiatka. Kríž so slovenským znakom požehnal biskup Tomáš Galis. Mladých v Paname sledujeme s Dominikom Kadlečíkom. 

Aká bola nedeľa 20.1.2019 v Paname? Slováci sa postupne lúčili so svojou hostiteľskou diecézou Santiago de Veraguas, kde strávili dni v diecéze. Tie sú predskokanom hlavného programu Svetových dní mládeže, ktoré sa začnú už v utorok 22.1.2019. Mladí z celého sveta sa už teraz tešia na stretnutie s pápežom Františkom. Čo zažil v Paname Dominik Kadlečík za uplynulých 24 hodín? Čítajte a sledujte...

Dnešný deň 20.1. -  nedeľa bol výnimočný, keďže sme Panamčanom po sebe aj niečo zanechali. Otec biskup Tomáš Galis požehnal pútnický kríž na pamiatku týchto dní v diecéze so slovenskými pútnikmi. Ako inak a ako sa na domácich patrí, bola to veľkolepá oslava, kde sa púšťali lampióny na oblohu, strieľal ohňostroj a aj hrala živá hudba. Domáci nás hneď na mieste ponúkli aj ich tradičnými sladkými keksami.

Program však v tomto dni vôbec nekončí, ale práve sa len začína. Po odhalení kríža ideme naspäť do svojich rodín, ktoré nás prijali, aby sme sa dobre naobedovali. Dnes sme išli do pre nás ešte nepoznanej časti mesta, kde bola spoločná sv. omša. Po nej nasledoval program, na ktorom sme sa stretli s mladými rôznych národností. Všetci sme sa mohli spoločne zabaviť, pozhovárať a bližšie spoznať.

Naše Slovensko sa tiež veľmi krásne prezentovalo svojim folklórom a tradíciami. Veď posúďte sami.

Chcete vedieť, čo zažívajú naši mladí v Paname? Sledujte spolu s nami kroky Dominika Kadlečíka na Svetových dňoch mládeže. 

 

PREČÍTAJTE SI AJ:

V PANAME S DOMINIKOM: Ako Slováci v Paname pokorili Pacifik

V PANAME S DOMINIKOM: Na dni v diecéze Santiago nezabudneme!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.08.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za rodiny, aby sa prostredníctvom života modlitby a vzájomnej lásky čoraz viac stávali školami pravej ľudskosti
  • Úmysel KBS na august: Aby sme na pútnických miestach našej krajiny načerpali dostatok duchovných síl na zvládanie každodenných ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.