TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
V piatok 25. januára odvysielame už 100. časť cyklu o zvonoch

V piatok 25. januára odvysielame už 100. časť cyklu o zvonoch Kampanológ Juraj Gembický

V piatkovej Lumenáda 25. januára pre vás pripravujeme niečo špeciálne. Odvysielame v poradí už 100. časť nášho seriálu o zvonoch a zvonolejároch a máme pre vás pripravenú súťaž.

Pravidelný a dlhodobý seriálový cyklus populárno-odborných krátkych rozhlasových príspevkov k poludňajšiemu zvoneniu - „Naše zvony a ich zvonári“ sa stal už od roku 2012 vysoko počúvaným a veľmi obľúbeným rozhlasovým formátom Rádia Lumen, pútavo oslovujúcim široké spektrum poslucháčov v celorepublikovom vysielaní (v online internetovom vysielaní s dosahom aj v šišom medzinárodnom kontexte). Ako prvý a nateraz jediný na Slovensku systematicky vytvára a celoslovensky prezentuje jedinečnú zvukovú databázu stoviek historických i novodobých zvonov, zvonárov i zvonolejárov Slovenska ako nášho originálneho a nenahraditeľného hudobného, cirkevného a kultúrneho dedičstva.

V našom úsilí pokračujeme aj v roku 2019. Každý piatok ráno o 7:15 v rámci Lumenády odvysielame jeden diel pútavého rozprávania o zvonoch a zvonolejároch. Na piatok 25. januára pre vás pripravujeme súťaž o publikáciu, ktorá sa venuje ručnému zvoneniu na Slovensku. Získať ju môžete, ak sa zapojíte do piatkovej rannej témy o ručnom zvonení počas celého vysielania v čase 6:00-11:00. Navyše v rannom vysielaní sa naživo spojíme s Jurajom Gembickým, autorom a garantom tohto projektu, ktorý priblíži pozadie tvorby nášho zvonolejárskeho seriálu a vysvetlí mnohé zaujímavé fakty o ručnom zvonení na Slovensku.

Náš zvonolejársky cyklus už stihol získať aj viaceré ocenenia za šírenie tejto kultúrnej tradície. Aj za rok 2018 sme nominovaní v Cene Pamiatok a Múzeí.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za skoré uzdravenie sestry Janky. Monika
  • Za moju dcéru Janku, ktorá čaká 6 dieťa. Za silu a trpezlivosť pre ňu. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.