TopTip

Z domova
V piatok 29.9. oslavujeme nášho nebeského patróna

V piatok 29.9. oslavujeme nášho nebeského patróna

socha sv. Michala Archanjela

Každý z nás má svojho krstného patróna, ďalej môžeme hovoriť o birmovných patrónoch. Všeobecne však jednotliví svätci sú patrónmi nielen osôb, ale aj profesii, rôznych stavov, činností v ľudskom živote. Keďže my v Rádiu LUMEN sme sa už viackrát presvedčili, že len vlastnými silami toho veľa nedosiahneme, tak naše prosby k Bohu smerujú aj cez nášho patróna - sv. Michala Archanjela. V liturgii si na neho spomíname v piatok 29.9.

Michal Archanjel je patrón katolíckej Cirkvi, v boji proti pokušeniam a diablovi; rytierov, vojakov, obchodníkov, parašutistov, policajtov, námorníkov, pekárov, výrobcov váh, ciachovačov, lekárnikov, sanitárov, tokárov, krajčírov, sklenárov, maliarov, zlatníkov, cínarov, zlievačov, zamestnancov bánk, rádiomechanikov, chudobných, zomierajúcich; cintorínov; patrón dobrej smrti; pri búrke a zlom počasí... a samozrejme, je patrónom Rádia LUMEN.

V našom vysielaní si ho pripomenieme v rannej téme v piatkovej Lumenáde 29.9. s Ivom Novákom v čase 6:00-11:00.

Zamestnanci Rádia LUMEN sa stretnú na sv. omši v kaplnke sv. Michala Archanjela o 11:00 a budú spoločne ďakovať za naše rádio.

Navyše v tento deň si s vďakou spomíname aj na našich pozemských "patrónov" Rádia LUMEN, ktorí nás podporujú. Ak nimi ešte nie ste, tak sa môžete jednoducho prihlásiť TU a čerpať výhody pre patrónov Rádia LUMEN.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.