TopTip

V piatok si na Slovensku pripomenieme Pamätný deň holokaustu a rasového násilia

V piatok si na Slovensku pripomenieme Pamätný deň holokaustu a rasového násilia TK KBS

V piatok si na Slovensku pripomenieme Pamätný deň holokaustu a rasového násilia. Pri tejto príležitosti sa uskutoční celoslovenská tryzna Nezabudnutí susedia. Konferencia biskupov Slovenska pozýva veriacich i farnosti, aby sa pripojili k tejto aktivite. Na organizovaní tohto spomienkového dňa spolupracuje so Židovskou náboženskou obcou aj Konferencia biskupov Slovenska. „Cieľom tejto spolupráce je, aby sa na násilie a nespravodlivosť, ktorá bola páchaná na Slovensku, nezabúdalo. A s týmto scitlivením spoločnosti a pripomínaním si konkrétnych osôb, ľudí, mien, sme to zlo nevideli ako niečo všeobecné alebo vzdialené, ale ako konkrétne, ktorému sa chceme postaviť a predchádzať mu aj dnes,“ hovorí jej výkonný sekretár Ivan Ružička.

Konferencia biskupov Slovenska pozýva veriacich, farnosti a spoločenstvá, aby sa zapojili do tejto spomienkovej tryzny, ktorá sa uskutoční naraz na celom Slovensku o desiatej hodine. „Tento spomienkový deň bude v prvom rade pripomínaný pri Pamätníku obetí holokaustu v Bratislave na Rybnom námestí. Je teda možnosť prísť osobne na toto miesto, ale aj na iných miestach na Slovensku budú sprievodné podujatia s názvom Nezabudnutí susedia. Je možné vyhľadať, či cez svojho kňaza alebo organizácie, ktoré sa venujú týmto pamätným dňom a spomienke, kontakt a kde je presne možné navštíviť takéto miesta. Organizátorom za Židovskú náboženskú obec je pán Jozef Klement. Na stránke Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska je možná nájsť priamo kontakt aj na neho,“ dodal Ivan Ružička.

Deň obetí holokaustu a rasového násilia sa pripomína 9. septembra z dôvodu, že v tento deň v roku 1941 vtedajšia Slovenská republika prijala tzv. Židovský kódex, ktorým sa začali deportácie Židov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Schöner 5-Zimmer-Bungalow mit L-förmigem Grundriss und überdachter Terrasse.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.