TopTip

V piatok začnú Bratislavské Hanusove dni

V piatok začnú Bratislavské Hanusove dni TK KBS

Svetoznámy rečník a publicista Roth Dreher, predseda vlády Eduard Heger či kontinentový riaditeľ úspešného projektu pre mužov Exodus 90 Nathaniel Binversie. To sú mená len niektorých osobností a rečníkov, ktorí vystúpia v rámci spoločensko-akademického festivalu Bratislavské Hanusove dni. Začne už tento piatok a prinesie množstvo inšpiratívnych prednášok a diskusií na rôzne témy. 

Desiaty ročník Bratislavských Hanusovych dní odštartuje v piatok prednáškou Francesca Jordana o transhumanizme. Až do soboty 26. júna si účastníci budú môcť vypočuť viac ako pätnásť diskusií, prednášok či umeleckých vystúpení z oblasti teológie, filozofie, ekonómie, histórie, umenia, politiky a ekonómie. O téme Bratislavských Hanusovych dní hovorí predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa, Juraj Šúst: „Témou je Kam kráčame. Chceme riešiť to, kam sa dnešný svet uberá. Minulý rok sme mali tému identity, odkiaľ prichádzame, tak teraz chceme vedieť, že k čomu smerujeme.“
Bratislavské Hanusove dni chcú prinášať prepojenie viery a rozumu. Festival je učený ako akademickej verejnosti, tak aj širšiemu publiku. Zámer Bratislavských Hanusovych dní približuje Juraj Šúst. „Má také dva ciele. Jednak chceme ponúknuť dnešnej spoločnosti bohatstvo kresťanského myslenia, ktoré častokrát je skôr vytláčané na okraj a druhý cieľ Hanusovych dní je ukázať aj kresťanom, že nemá nám byť svet a kultúra ľahostajné, naopak, potrebujeme viesť s tou kultúrou a svetom dialóg.“
Vďaka uvoľneniu opatrení sa ľudia budú môcť na festivale zúčastniť aj naživo. Organizátori ale nezabúdajú aj na tých, ktorí nebudú mať možnosť prísť do Bratislavy. Bratislavské Hanusove dní organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa. Všetky informácie o vstupenky sú dostupné na stránke hanusovedni.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.