TopTip

V Povine slávili odpustovú slávnosť Panny Márie Kráľovnej

V Povine slávili odpustovú slávnosť Panny Márie Kráľovnej

Cez víkend 22. a 23. augusta slávili v Povine, filiálke farnosti svätého Jakuba Kysucké Nové Mesto, odpustovú slávnosť Panny Márie Kráľovnej. Kostol, ktorý bol miestom eucharistickej slávnosti, tu postavili v roku 1988 v rámci rekonštrukcie pôvodnej kaplnky. Hlavným celebrantom v sobotu 22. augusta 2020 bol generálny vikár Banskobystrickej diecézy Mons. Branislav Koppal. V homílii uvažoval nad Máriou ako Božou Matkou a teda akého druhu je moc tohto kráľovstva. Podľa neho ona je prvým obrazom, ako sa prežíva a účinkuje moc tohto kráľovstva. Je to moc tých, ktorí túžia zachrániť svojich blízkych a pomôcť im.

Po svätej omši sa uskutočnilo požehnanie novoinštalovanej drevenej sochy Panny Márie Kráľovnej. Po požehnaní sobotnú slávnosť ukončili slávnostným sprievodom s modlitbou slávnostného ruženca cez obec ku krížu.

V nedeľu 23. augusta 2020 pokračovali slávnostnou hodovou svätou omšou. Hlavným celebrantom bol kanonik Anton Noga. Po svätej omši sa konal kultúrny program domácich heligonkárov. Počas kultúrneho programu mali pripravené aj spoločné pohostenie - agapé.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.