TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
V roku 2020 inovujeme Kalendár prírody s Miroslavom Sanigom

V roku 2020 inovujeme Kalendár prírody s Miroslavom Sanigom Miroslav Saniga na jarnej Lumentúre Rádia LUMEN v Starej Bystrici.

Obľúbená rubrika Kalendár prírody má miesto v našom vysielaní vždy o 7:20 v pracovných dňoch. V novom roku prinesie viac živého kontaktu so známym prírodovedcom. 

Miroslav Saniga, prírodovedec a pracovník Ústavu ekológie lesa SAV so sídlom vo Zvolene pripravoval viac ako 12 rokov nahrávky do pravidelnej rubriky. A poslucháči každé ráno počúvali jeho postrehy zo života v prírode, v začiatkoch dokonca denne aj súťažili s kalendárom prírody, keď odpovedali na otázky z odvysielaných častí. „Ja som to chcel po čase trošku viac oživiť. V pondelok a v piatok budeme telefonovať naživo. Na konci týždňa budeme aj pozývať na výlety a po víkende spomeniem rôzne postrehy, čo som aj ja zažil v prírode. Myslím, že táto zmena prinesie milé oživenie do vysielania Rádia LUMEN a osobne sa na to teším," povedal Miroslav Saniga v počas prvého živého vstupu ráno 2. januára.

V utorok, v stredu a vo štvrtok si budete môcť po novom vypočuť čítania z kníh Miroslava Sanigu, kde sú zachytené tie najaktraktívnejšie zážitky zo slovenskej prírody a originálne postrehy milovníka prírodných zátiší. V januári 2020 začíname s čítaním z knižky Rozprávky spod čierneho kameňa v podaní Alfréda Swana. Sú to skutočné príbehy z lesných a lúčnych zátiší dolinky Olinky, v ktorej svorne spolunažívajú mnohé živočíchy a rastliny večnej planéty Zem. Po prečítaní tejto knižnej publikácie postupne otvoríme aj ďalšie z pera Miroslava Sanigu, ktorý sa na túto obmenu vo vysielaní osobitne teší: „Ja nie som vyštudovaný herec a myslím si, že pán Alfréd Swan prinesie poslucháčom naozaj profesionálny prednes toho, čo sa v prírode dá zažiť a že to bude pre našich poslucháčov nevšedný zážitok."

Rubrika Kalendár prírody vo vynovenom šate sa uchádza o vašu priazeň vždy v pracovných dňoch o 7:20. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.