TopTip

V Skýcove požehnali Pamätník nenarodeným deťom

V Skýcove požehnali Pamätník nenarodeným deťom TK KBS

Deň počatého dieťaťa si pripomenuli v Skýcove v okrese Zlaté Moravce. Administrátor farnosti Ladislav Kováč pri tejto príležitosti požehnal Pamätník nenarodeným deťom. Ide o originálne dielo miestneho umeleckého hrnčiara Branislava Gahéra. 

Umelecký majster vytvoril dielo, ktorého ústredným prvkom je socha ženy – matky s výrazom smútku zo straty svojho dieťaťa. Stratené dieťa symbolizuje prázdne srdce, za ktorým svieti svetlo. Malo byť milované, malo byť svetlom života, a keďže sa mu nedostalo lásky, zomrelo. Tento symbol zároveň poukazuje na prázdne miesto a bolestivú ranu v matkinom srdci, ktorú takáto strata zanecháva.

Socha ženy – matky stojí na mramorovom podstavci, ktorý vyrobili a osadili majstri z kamenárstva Matúša Jozefiaka z Červeného Hrádku. Pamätník nenarodeným deťom je pozvaním k modlitbovej spomienke za nenarodené deti a taktiež miestom modlitby za všetky ženy, matky, ktoré prežívajú bolesť. 

Miestny kňaz Ladislav Kováč vyjadril veľkú vďaku tvorcovi diela a radosť z toho, že ho mohol požehnať. Pozval všetkých okoloidúcich k zastaveniu sa pri pamätníku, ktorý je umiestnený v blízkosti sakristie miestneho Kostola Nanebovzatia Panny Márie v Skýcove, a vyzval ich k spomienke a modlitbe za všetkých nenarodených, ktorých počatý život, aj keď tu dnes nie sú, má v Božích očiach veľkú hodnotu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.