TopTip

Z domova
V sobotu 12.8. ste putovali s nami na najstaršie pútnické miesto na Slovensku

V sobotu 12.8. ste putovali s nami na najstaršie pútnické miesto na Slovensku

Pútnici na Skalke nad Váhom (foto: Ivo Novák)

Skalka nad Váhom vyvoláva u pútnikov pocit pokoja potrebný na to, aby mohli vnímať pôsobenie Božieho Ducha. Presne ako to odkázali sv. Andrej Svorad a Beňadik. A práve pokojnú atmosféru sme sa snažili priniesť našim priamym prenosom, ktorý sa začal v sobotu 12.8.2017 už o 8:30. "V nahrávkach v priamom prenose sme sa navrátili k nedávnej návšteve arcibiskupa Cyrila Vasiľa, ktorý Skalku navštívil na hlavnej púti. A počas celej púte sme nahrávali rozhovory s pútnikmi a z prenosového voza vysielali tieto nahrávky pre poslucháčov, ktorí na Skalku putovať nemohli a boli s nami v spojení," hovorí náboženský redaktor Pavol Jurčaga, ktorý spolu s technickou podporou Marka Rimóciho a Pavla Horňáka obsluhoval prenosový voz.

Ivo Novák v rozhovore s otcom Pavlom Jurčagom (foto: Karol Dubovan)

Na úvod púte privítali veriacich riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák a správca Diecéznej svätyne o. Peter Beňo. Po ruženci nasledovala v programe sv. omša, v ktorej hlavný celebrant, Juraj Spuchľák, priblížil myšlienky o potrebe odpustenia: "Keď odpúšťame, sme podobní Bohu. Uvedomme si, že len vďaka Božiemu odpusteniu tu sme. Cirkev potrebuje ľudí, ktorí budú šíriť kultúru odpustenia, aby aj iní ľudia mohli povedať, že v Cirkvi našli prijatie."

Hlavným celebrantom svätej omše bol otec Juraj Spuchľák (foto: Ivo Novák)

V moderovanom pásme mohli poslucháči priamo na Skalke vidieť a počuť redaktorov Iva Nováka, Máriu Trubínyovú a o. Jána Sabola gréckokatolíckeho kňaza, ktorý vedie na facebooku duchovnú poradňu. Priamo na Skalke sa snažil radiť poslucháčom v špeciálnom vydaní tejto duchovnej poradne: "V našej rodine si prechádzame veľkým krížom choroby manželky, prežili sme si naozaj všeličo a som rád, že môžem zo svojich skúseností snáď aspoň trochu pomôcť ľuďom v ťažkostiach. Príbeh o našom utrpení nájdete v časopise LUMEN klub, ktorý posielame všetkým patrónom Rádia LUMEN" povedal na Skalke otec Ján.

Úspech zaznamenal aj časopis Lumen klub (foto: Andrea Kundrová)

Priestor na púti na Skalke dostal aj známy prírodovedec Miroslav Saniga, spolu so svojim miestnym kolegom Alfonzom Liškom a pozdravy zo spriateleného Rádia Proglas z Českej republiky odovzdali manželia Janoškovci pracujúci v tomto rádiu.

Na púti ste mohli stretnúť aj (zľava) Ivetu Vrbickú (ekonómku), Máriu Trubínyovú (redaktorku), Ľudmilu Lichvárovú (sekretárku), Iva Nováka (redaktora), Andreu Kundrovú (PR manažérku) a Jána Sabola (náboženského redaktora)

"Ste pre mňa liekom, tak vnímam vaše vysielanie," vyznal sa jeden z poslucháčov. K Rádiu LUMEN som sa dostal pred piatimi rokmi a odvtedy nemôžem nič iné počúvať, len vás," aj takto znelo jedno z vašich príjemných povzbudení. Ďakujeme aj za mnohé cenné postrehy k nášmu vysielaniu a v prvom rade za spoločenstvo pútnikov a poslucháčov, ktoré sme na Skalke po druhý raz vytvorili! A tešíme sa na najbližšie stretnutie tentoraz pod Tatrami na Lumentúre 27.8.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.