TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
V sobotu odvysielame priamy prenos z púte železničiarov

V sobotu odvysielame priamy prenos z púte železničiarov Kostol v Trnavej Hore

Pri príležitosti 10. výročia inštalácie sochy patrónky železničiarov v Múzeu dopravy, sa v sobotu 24. 11. 2018 o 10.00 hod uskutoční tradičná celoslovenská sv. omša za železničiarov a ich rodinných príslušníkov v kostole sv. Jána Nepomuckého v Trnavej Hore.

V aktuálnych dňoch si pripomíname 10. výročie inštalácie sochy patrónky železničiarov, sv. Kataríny Alexandrijskej, ktorú v roku 2008 slovenským železničiarom odovzdal na celopoľskej púti v Čenstochovej vtedajší generálny riaditeľ PKP Andrzej Vach a prevzal vtedajší námestník GR ŽSR Jozef Antoš.

Tento akt bol podnetom, aby po inštalácii sochy patrónky železničiarov, na žiadosť vtedajšieho ministra dopravy Ľubomíra Vážneho, vatikánska kongregácia pre Boží kult svojím dekrétom v roku 2009 vyhlásila sv. Katarínu Alexandrijskú za patrónku slovenských železničiarov.

           Pri príležitosti 10. výročia inštalácie sochy patrónky železničiarov v Múzeu dopravy, sa v sobotu 24. 11. 2018 o 10.00 hod uskutoční tradičná celoslovenská sv. omša za železničiarov a ich rodinných príslušníkov v kostole sv. Jána Nepomuckého v Trnavej Hore (žel. zástavka Jalná), ktorej bude predsedať vojenský ordinár, Mons. František Rábek.

Sv. omšu odvysiela Rádio LUMEN v priamom prenose od 9:55.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.05.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Za cirkev v Afrike, aby sa prostredníctvom života vlastných veriacich stala zdrojom jednoty medzi jej národmi a znakom nádeje pre tento svetadiel.ň
  • Úmysel KBS na máj: Aby pracujúci na príhovor svätého Jozefa dokázali aj svoju prácu premeniť na službu Bohu, boli za prácu vďační a nadobudnuté prostriedky správne využívali
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za drogovo závislých a za trpiace a opustené deti. Anna
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Renátu a jej rodinu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.