TopTip

V sobotu sa stretneme v Zákamennom

V sobotu sa stretneme v Zákamennom Foto: Matúš Mahút

Spišská diecéza si v sobotu 7. augusta 2021 v Zákamennom pripomenie Pamätný deň výročia smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Rádio LUMEN odvysiela priamy prenos. 

Svätá omša vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie bude o 10:00. Hlavným celebrantom a kazateľom bude za účasti Mons. Jána Kuboša, spišského diecézneho administrátora, Mons. Andreja Imricha, emeritného pomocného spišského biskupa a prítomných kňazov nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Svätú omšu naživo prinesie Rádio LUMEN.

Spišská diecéza si zároveň tento týždeň pripomenie 56 rokov od smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka (4. augusta 2021). V ten istý deň, 4. augusta, pred 10 rokmi bol menovaný za spišského diecézneho biskupa v blahej pamäti Mons. Štefan Sečka a po Mons. Františkovi Tondrovi prevzal aj úlohu autora Kauzy blahorečenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Spomienka v Zakamennom sa uskutoční 7. augusta - v deň, kedy sa pred 56. rokmi uskutočnil pohreb Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. 

V stánku Rádia LUMEN v blízkosti kostola v Zákamennom sa s nami môžete stretnúť počas celého sobotného predpoludnia. Využite možnosť odovzdať nám váš úmysel modlitby do vysielania Rádia LUMEN. Tešíme sa na stretnutie s vami!

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Einfamilienhaus mit Pultdach.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.